i9 12900 Sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
25K

yy88

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar arkadaşlar.

i9 12900K işlemci ve MSI B760 gamingplus anakartım var bunlara ekran kartı olarak sizce RX6800 mü RTX4060 Ti mi iyi gider? 16 gb olacaklar.
Oyun için kullanılmayacak makine, grafik tasarım ve 3D tasarımlar yapılacak tabii 3D tasarımlar için uzay seviye kartlar var ama oralara da çıkamıyoruz. Max 25k olabilir. Bu iki kart bana yeter gibi geliyor ama tüm incelemeler nedense oyunlar üzerinden :)

Son düzenleme:
En az 4070 tavsiye ederim.

4070 Ti daha iyi olur ama fiyatlar 27K'dan başlıyor.

RTX 4070 serisi bakmanızı tavsiye ederim. İkinci ele de bakabilirsiniz.

RTX 3090 güç tüketimi ve güncellik açısından sıfır alınır mı bilmem ama yüksek VRAM miktarı yüzünden gene de düşünebilirsiniz :)

@Eagle_Paw @Knover @Connor The Android teşekkürler öneriler için.

Sanırım 4070 ti için bütçeyi arttıracağız mecbur. Palit ve evga markaları çok bilmiyorum açıkcası , şimdi msi' ın ventus ve gaming olanı var sanırım gaminglerde fabrikasyon oc yapılı geliyor, birde asus TUF olanı var bunları inceleyip karar vereyim bakalım.

Sanırım 4070 ti için bütçeyi arttıracağız mecbur. Palit ve evga markaları çok bilmiyorum açıkcası , şimdi msi' ın ventus ve gaming olanı var sanırım gaminglerde fabrikasyon oc yapılı geliyor, birde asus TUF olanı var bunları inceleyip karar vereyim bakalım.
GPU markaları arasında pek bir fark yok hocam, sadece soğutma modelleri farklı. Çip aynı çip. EVGA bildiğim kadarıyla bilindik bir marka ama son zamanlarda ekran kartı üretimini sonlandırdı.

pekii son sorum arkadaşlar , ekran kartında 20k geçmiyim diye başladım sistemi toplamaya ama gelinen noktada suan x2 oldu ekran kartımın fiyatı :)) detaylı araştırırken en son şu noktadayım;

RTX4080 16GB 256BİT vs RTXA4500 20GB 320BİT​

fiyatlar aynı ama A4500 dezavantajı nerede bunu çözemedim ? Bu kartların arasında en az 10k fark olması gerekmiyor mu? Her iki kartta 40k.

Tecrübe etmiş olan var mı A4500 ü ? gerçi kullanacağım programın tavsiye listesinde A4500 var ama bi emin olamadım.

Geri
Yukarı