i9 13900K Sistem oyun oynarken "no signal" hatası

Paradigm

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Venegance 16x2 DDR5 5600MHz CL36
SSD veya HDD modeli
ROG Strix SQ7 Gen4 SSD 1TB
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING GEFORCE RTX 3080 Tİ 12 GB 384 BİT
Anakart
MSI MPG Z790 CARBON WIFI (MS-7D89)
İşlemci
i9 13900K
Merhaba daha önce aşağıdaki linkte belirttiğim sorunu sıkça yaşıyordum. Birkaç BIOS ayarı yaptıtan sonra bu sorun düzeldi fakat farklı sorunları beraberinde getirdi.

Şimdi ise oyun oynarken GPU ısı derecesi 55, CPU ısı derececsi 70-80 bantları arasındayken bir anda ekranda görüntü gidip no signal yazıyor ve kasanın ışıkları yanmaya devam ediyor. Bu süreçte arka planda açık olan Discord'da sesli iletişime devam ediyorum. 3-5 saniye sonunda arka plandaki uygulamalarda gidiyor. R büyük ihtimalle ve iletişim kopuyor. Bilgisayarın reset tuşuna basıp anakart üzerindeki EZ Debug LED'lerini kontrol ettiğimde restart tuşuna basar basmaz. RAM sarı, VGA LED'i açılışta beyaz yanıyor. Şu anda en güncel BIOS kurulu, ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp bir önceki versiyonu kurdum. Cooler Master'ın Gold sertifikalı 1250W PSU'suna sahibim. RAM'lerimin yerini değiştirdim ve ekran kartını terar çıkarıp taktım PSU kablolarını kontrol ettim herhangi bir temassızlık yok. Ekstra bilgi aktarabilme adına Afterburner programını bilenler bilir bu programın overclocking scanner özelliği var. Ekran kartına overclock ve stabillik testi yapar bunu çalıştırdığımda da aynı şekilde ekran gidiyor ve kasanın ışıkları yanmaya devam ediyor. Gerçekten bu sorundan dolayı inanılmaz bunaldım ve sorunu çözemiyorum. Desteklerinizi bekliyorum.

Furmark Test Raporum. Az önce gerçekleştirdim. Bilgisayarım uzunca bir süre kapalıydı yukarıdaki sorun olmadan bu işlemi gerçekleştirdim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı