Ibanez GRX70QA vs alternatifleri

Ardnys

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben akustik çalıyorum fakat gitarın sıkıntıları var ve beni hem zorluyor hem de müzik zevkim o zamandan bu yana çok değişti. Ve sonunda elektro gitara başlamaya karar verdim. Biraz bakındım ve YouTube'da Ibanez GRX70QA'ya denk geldim.
Sempatik elemanın beni ikna ettiği video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dinlediğim müzikleri Spotify Wrapped'den referans göstereyim. Otacore, rock, lofi Beats, video Game Music, indie pop. Haliyle versatile bir gitar uygun olur diye düşünüyorum.

GRG121DX vs GRX70QA kapışması:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bullet Strat vs GRX70QA kapışması:

Açıkçası müzik kulağım 2007 MP3 çalar mikrofonları ile benzer nitelikte olabilir o yüzden bu kıyaslamada başka fikirleri de duymak isterim.
Ibanez'lerin karşılaştırmasında GRG121'in distortion tonu güzel fakat GRX70'e kıyasla biraz daha kuru hissettim sanki GRX70 daha canlı geldi. Clean tonda da GRX70 daha canlı ve hoş geldi kulağıma. All out metalhead olsam GRG tarzı tercih ederim ama diğer türlere daha ılımlıyım.

Bullet start vs GRX70 farkının da videosu var aynı şekilde ama Bullet Strat o fiyata biraz hoşuma gitmedi. GRX70 daha iyi seçenek gibi duruyor. Yine ses olarak GRX70'e daha iyi bakıyorum diyebilirim. İki tarafı da tatmin edecek kadar karşılar düşünüyorum.
Bütçe 5000-6000 civarı uygun olur. 2. el alacak bilgiye sahip değilim ve soracak kişi de tanımıyorum. Muhtemelen amfiyi 2. el alırım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu hayatta gitarlarla ilgili edindiğim önemli şeylerden birisi Ibanez gio serisi pişmanlıktır. Malzeme kalitesi olarak vasat oluyorlar.

İbanez gio serisi pişmanlık falan değildir. Belki mükemmel işçilikleri yok ama bu fiyata mükemmel işçilik ve malzeme bekliyorsanız asıl sorun sizde demektir.

Ibanez'lerin karşılaştırmasında GRG121'in distortion tonu güzel fakat GRX70'e kıyasla biraz daha kuru hissettim sanki GRX70 daha canlı geldi. Clean tonda da GRX70 daha canlı ve hoş geldi kulağıma. All out metalhead olsam GRG tarzı tercih ederim ama diğer türlere daha ılımlıyım.

Gitarlar distortion üretmez; amfiler ve pedallar üretir. Gitar tonu, amfiniz kadar kalitelidir.
Çok takılmayın. Rengini şeklini beğendiğinizi alın. Bu seviyede, bu bütçe ile alacağınız gitarlar arasında algılayabileceğiniz seviyede fark olmaz.

Ibanez gio serisi pişmanlık falan değildir. Belki mükemmel işçilikleri yok ama bu fiyata mükemmel işçilik ve malzeme bekliyorsanız asıl sorun sizde demektir.

Gitarlar distortion üretmez; amfiler ve pedallar üretir. Gitar tonu, amfiniz kadar kalitelidir.
Çok takılmayın. Rengini şeklini beğendiğinizi alın. Bu seviyede, bu bütçe ile alacağınız gitarlar arasında algılayabileceğiniz seviyede fark olmaz.

Arkadaşlar grg121DX in ağaç kalitesi falan nasıldır sağlam olmama durumu var mı? Tabii ki de gitarı alıp duvara vurmayacağım ama merak ettim.

Birisi yumuşak ağaç demişti o biraz korkuttu beni.

Arkadaşlar grg121DX in ağaç kalitesi falan nasıldır sağlam olmama durumu var mı? Tabii ki de gitarı alıp duvara vurmayacağım ama merak ettim.

Birisi yumuşak ağaç demişti o biraz korkuttu beni.
Yumuşak ağaç derken ? Gövde kalitesi gayet yeterli dayanıklı bir yapısı var kolay kırılacak bir şey değil.

Geri
Yukarı