ID-Cooling SE -214-XT iyi mi?

Crispen

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktaki soğutucuyu Ryzen 5 5600 işlemcim için aldım. Bugün geldi ve evdeki ekipman ve bilgi yetersizliği ile tanıdığım bilgisayarcıya götürdüm ve genel de temizlik yapsın diye. Kendisi neden bunu aldığımı sordu. Cubukların bakır olmadığını stok soğutucudan çok farkı olmayacağını söyledi. Kendisi dükkandaki sistemine Artics marka 1750 TL'ye hava soğutucu almış kendisine bir şey söylemedim ama o fiyat bandına çıksam sıvı soğutma alırım diye düşündüm. Sizce kendisi haklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soyle söyleyeyim, islemci agirlikli islerimde 80-90 derece gorurken bu soğutucu sayesinde 60 dereceyi gecmiyorum. Bilgisayarcı denen dolandiricilara itibar etmeyiniz.

O paraya daha iyi bir seçenek yok. Bilgisiz olunca insan yapacak bir şey yok o işlemciyi o soğutucu SmallFFT testinde 55-60 derecede tutabiliyor iyi tercih aklınıza takılmasın kullanmaya devam edin.

Hayır haksız ve bilgisiz tokatçı itibar etme.

Demek ki D15 görse bakır göremeyince kötü diyecek birisi. :D

Soyle söyleyeyim, islemci agirlikli islerimde 80-90 derece gorurken bu soğutucu sayesinde 60 dereceyi gecmiyorum. Bilgisayarcı denen dolandiricilara itibar etmeyiniz.

Ben zaten itibar etmedim pek taksın gerisi benim icin önemli değil kendisi zamanında i3 10100'ün yanına GT 730 takınca GTA 5'i rahat oynatıyor demisti.

Borular bakır. Hemde nikel kaplı bakır. Bir 💩 bilmediği belli.

Alimünyum olduğunu söyledi ama.

Stok fanın aynısı ya :D

Stok fanın aynısı ya :D
İçindeki macun nasıl hocam ona da laf attı ama🤔

Alimünyum olduğunu söyledi ama.

Sadece etrafı kaplı CPU'ya değen kısımdaki bakırı görememiş herhalde arkadaş veya renk körü bakır rengini alüminyum rengi olarak görmüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı