ID-Cooling SE214XT iyi midir?

Sekii

Picopat
Daha fazla  
Birkaç ay önce bir konu açmıştım hangi işlemci soğutucuyu önerirsiniz diye orada daha çok ID-Cooling SE214XT önerildi ben de ufak bir talihsizlik yaşadığım için alamamıştım ve şimdi alacağım. Sizce ID-Cooling mi almalıyım başka bir öneriniz var mıdır?

Anakartım:
ASUS Prime H610M-R D4

Kasam: Vento VG10F.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç ay önce bir konu açmıştım hangi işlemci soğutucuyu önerirsiniz diye orada daha çok ID-Cooling SE214XT önerildi ben de ufak bir talihsizlik yaşadığım için alamamıştım ve şimdi alacağım. Sizce ID-Cooling mi almalıyım başka bir öneriniz var mıdır?

Anakartım:
ASUS Prime H610M-R D4

Kasam: Vento VG10F.
Bütçe olarak çıkabilirseniz 1.5k ya phantom spirit daha iyidir.

İşlemcin nedir acaba?
R5 5600 var bende ve çok memnunum. 20-30 derece arası bir soğutma yaptı bende.

İşlemcim i3 12100F bazıları almana gerek yok falan dedi ama işlemci bazen çok ısınıyor ve oyun birden kapanıyor.

Yaz ayları geliyor. Sıcaklık artar. Stock fanlar sıkıntı çıkartabilir. Bence parasına değiyor. He aktif oyun oynamıyorsan ya da işlemciyi ısıtacak bir işlem yapmıyorsan almasan da olur.

Yaz ayları geliyor. Sıcaklık artar. Stock fanlar sıkıntı çıkartabilir. Bence parasına değiyor. He aktif oyun oynamıyorsan ya da işlemciyi ısıtacak bir işlem yapmıyorsan almasan da olur.

Bir de stock fan çok ses çıkartıyor
Yani oyun oynuyorum işlemciyi bayağı kullanıyor ve yoruyor haliyle işlemcide ısınıyor.

Alsam kendim kurabilir miyim?
Kasayla alakalı bir sorun yasar miyim?

İşlemcim i3 12100F bazıları almana gerek yok falan dedi ama işlemci bazen çok ısınıyor ve oyun birden kapanıyor.
Eğer ki 12100f'i yükseltmeyi düşünmüyorsanız id cooling se214xt daha iyi olur. Phantom spirit biraz attığın taşla vurduğun kuş hesabı gibi olur.
Bir de stock fan çok ses çıkartıyor
Yani oyun oynuyorum işlemciyi bayağı kullanıyor ve yoruyor haliyle işlemcide ısınıyor.

Alsam kendim kurabilir miyim?
Kasayla alakalı bir sorun yasar miyim?
Montajı kolay siz de yapabilirsiniz. Kasanızın genişliğine internet sitesi üzerinden bir model koduyla bakın. Eğer ki soğutucu yüksekliği kasadan kısaysa sığar, sorun olmaz.

Dosya Ekleri

• IMG_1003.jpeg
    IMG_1003.jpeg
    719,1 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı