IEM kulaklık önerisi

Ses kalitesi daha iyi demiyor ki o videoda. Ekolayzer tepkisiyle neyi kastediyorsun onu da bilmiyorum maalesef.

Baska konulardan birkacinda daha onceden de yazmistim aslinda fiyat farkina deger aradaki bence. Blue ile red arasinda 5$ fark var, 5$ farkla iki farkli kulaklık almis gibi oluyorsun aslinda. Ustune bir de farkli kulakliklarla da kullanabilecegin bir adaptor geliyor ekstra bas icin. Gayet kabul edilebilir 10$'a kadar fark benim gorusum.

Ekolayzır tepkisi derken profesyonel cihazlar ile ölçülen, kulaklığın her frekansa kac desibel tepki verdiğini gösteren grafiği kastettim. 1. fotoğraf Zero blue, 2. fotoğraf Zero Red'in. Mavi olan olması gereken siyah olan kulaklığın sahip olduğu tepki değerleri. Videoda bu ayarlamadan dolayı seslerin daha doğru ve net geldiğini söylüyor. Arada 5 dolarlık fark var mı bilmem ama 150 çok fazla bir para değil bence almışken iyisini almak daha mantıklı.

Screenshot_2024-05-08-20-03-07-669_com.opera.browser.jpgScreenshot_2024-05-08-20-03-01-136_com.opera.browser.jpg

Ses kalitesi daha iyi demiyor ki o videoda. Ekolayzer tepkisiyle neyi kastediyorsun onu da bilmiyorum maalesef.

Baska konulardan birkacinda daha onceden de yazmistim aslinda fiyat farkina deger aradaki bence. Blue ile Red arasinda 5$ fark var, 5$ farkla iki farkli kulaklik almis gibi oluyorsun aslinda. Ustune bir de farkli kulakliklarla da kullanabilecegin bir adaptor geliyor ekstra bas icin. Gayet kabul edilebilir 10$'a kadar fark benim gorusum.
Galiba Red tercih edicem biraz daha araştırma yapıcam zaten çok fazla Türkçe kaynak iem kulaklıklar üzerine. Kendi çapımda biraz daha araştırıp buraya yazıcam öneriler için çok teşekkürler arkadaşlar.

Galiba red tercih edeceğim biraz daha araştırma yapacağım zaten çok fazla Türkçe kaynak IEM kulaklıklar üzerine. Kendi çapımda biraz daha araştırıp buraya yazacağım öneriler için çok teşekkürler arkadaşlar.

Qua gimlet ile ilgili YouTube'da Türkçe videolar var bakabilirsin bence daha iyi bir tercih olur.

Ekolayzır tepkisi derken profesyonel cihazlar ile ölçülen, kulaklığın her frekansa kac desibel tepki verdiğini gösteren grafiği kastettim. 1. fotoğraf Zero blue, 2. fotoğraf Zero Red'in. Mavi olan olması gereken siyah olan kulaklığın sahip olduğu tepki değerleri. Videoda bu ayarlamadan dolayı seslerin daha doğru ve net geldiğini söylüyor. Arada 5 dolarlık fark var mı bilmem ama 150 çok fazla bir para değil bence almışken iyisini almak daha mantıklı.

Eki Görüntüle 2190346Eki Görüntüle 2190344

Görseller nereden bilmiyorum ama hedef curveler bile ayni değil o iki görselde.

Videoda kendi de diyor zaten Zero Blue tuningi neredeyse bire bir Harman IE 2019 curve göz önüne alınarak yapıldı diye ki 3:47'de gösteriyor zaten. Bass fazla benim için o curvedeki o yüzden project redi yaptık, millet bass az geldi diye ağlamasın diye de empedans adaptör verdik yanında diyor özetle. Daha yüksek (114 dB) sese çıkabiliyor ve çok düşük seslerde bile distortion daha iyi diyor. Tuning konusunda da benim daha çok kişiye hitap edeceğini düşündüğüm bir tuning ile geliyor diyor ki en önemli kısmı da bu zaten.

Sıfırdan alan için aradaki farka her türlü değer oyun için adaptörle kullanacak olsa bile.

Bir sorum daha olacak bilmiyorum ne kadar doğru bir soru ama. Yıllarca bir sürü SteelSeries Logitech gibi markanın kulaklıklarını kullandım ve hiçbirinde Moondropta yaşadığım gibi bir sorun olmamıştı. IEM kulaklıklarda bu tarz sorunlarla çok fazla karşılaşılıyor mu yoksa ben biraz uygun fiyatlı bir ürün aldığım için mi böyle oldu yoksa tamamen benim şanssızlığım mı?

Bugün QUA Gimlet elime ulaştı. Bütün bir gün deneyimledim bass olarak chu 2'ye göre daha güçlü fakat enstrümanlar seslerinde chu 2 çok daha temiz ve doğal bir şekilde veriyordu sesi. Fiyatının daha yüksek olması nedeniyle daha iyi bir tecrübe yaşarım sanıyordum fakat galiba bunları kız arkadaşıma verip chu 2'lerin garantiden dönmesini bekliyeceğim. Bir şey daha QUA Gimlet chu 2'ye göre ağır fakat daha konforlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı