IKEA markus vs Hawk Chair

eagolf

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam! Öncelikle koltukta ders de çalışacağım, oyun oynama film izleme gibi işleri de yapacağım. Uzun kullanıma uygun olmalı. IKEA markus genel olarak güzel bir koltuk olarak yorumlanmış ancak kolçak kısmının hareket edememesi soru işareti oluşturdu açıkçası. Hawk da güzel bir marka tabii ki, aralarında yaklaşık 500-1000 TL fiyat farkı var. Yardımcı olursanız mutlu olurum hocam şimdiden teşekkürler. Boyum 180 yaşım daha uzamaya uygun, göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Hocam ikea markus ürün kalitesi olarak çok iyi uzun süre de kullanırsınız fakat imkanınız varsa ikea mağazasına gidip denemeniz daha iyi olucaktır hem daha iyi karar vermiş olursunuz sonuçta herkes rahat olduğunu söylese bile sizi rahatsız edebilir sizin vücut yapınızla alakalı bir şey bu ne de olsa.

Ofiste Markus kullanıyorum, evde Hawk. Açıkçası ofiste şimdiye dek yatırarak kullanma imkanım olmadı. Ama 09:00-19:00 arası neredeyse 10 saat oturmama rağmen şimdiye kadar hiç rahatsızlık duymadım. Şu ana kadar deforme olmadı. Oldukça memnunum koltuktan. Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum.

Hawk ise bana Markus kadar konforlu gelmedi. Tercih sebeplerimin başında kumaş olması, gri ve füme renk seçenekleri olması vardı. Evde kedim var, deri olan her şeyi parçalamak onun için bir eğlence. Ben evde yokken uyumak için benim çok vakit geçirdiğim pc odamdaki koltuğu kullanıyor. Uzun tüylü bir sarman olduğu için çok fazla tüy bırakır arkasında. O yüzden gri veya benzeri renkte olması gerekiyordu. Koltuktan iki şikayetim var; 1: Boyun desteği sert, 2: Bel desteği yaslanma ve oturma yeri arasından bazen kayıp gidiyor. Bunlar harici günde 1-2 saat sorun yaşamadan kullanıyorum.

Hocam aynı segment ürün değiller aslında. Markus fileli grup da üst düzey, hawk fab oyuncu koltuğu süngerli grupda alt seviye bir koltuk.

Markusun mekanik sistemi hawk fabdan daha iyi.
Hawk fab iskelet olarak markusdan daha iyi, markusu daha özenle, dikkatle kullanmak gerekiyor aksi halde ömrü kısalabilir.
Ergonomi olarak test etmeniz fiziksel test etmenizi öneririm, poliüretan gruplar fileli gruplara göre daha iyi olsada markusda bel kısımda ekstra destek var, bu durumu kurtarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı