İki tane Windows klasörü var

nemesiskkkk

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda iki tane Windows klasörü var. C'dekine kurulu sistem ama D'deki eskiden kalma ama silemiyorum.
Silmeye çalıştığımda ise böyle bir hata alıyorum:

1696114544284.png

İnternetten bayağı araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Burada çözebilecek biri var mı?

Disk temizleme aracıyla Windows Update işaretleyerek windows.old klasörü kesin temizlenir.

Windows.old dosyası ile bir alakası yok bunun...

Attığım .txt dosyasını .reg yap ve çalıştır. Sonra da silmek istediğin klasöre sağ tıkla ve Take Ownership seçeneğine tıklayıp sil.
Nasıl .reg yapıcam.

İlk önce Microsoft hesabınızda yetki var mı diye kontrol edin. Ayarlar - Hesaplar - Bilgileriniz kısmına geldiğinizde, hesabınız gözükür ve altında eğer yöneticiyse ''Yerel Hesap'' ve ''Yönetici'' yazar. Hesabınız yönetici değilse, yönetici yaparak denemenizi öneririm.
Yöneticiymiş hesap.

Hocam günaydın öncelikle CMD'yi yönetici olarak açın açtıktan sonra diskpart yazın yazdıktan sonra list disk deyin gelen yerde diskinizi bulun sonra select disk 1 deyin ardından clean deyin işlemlerimiz bu kadar ardından disk yönetimine gidip diskinizi oluşuturun :)
Orda sadece numaralar yazıyor hangisi c diski hangisi d diski olduğunu nerden anlıyacağım.
1696167111359.png

Disk yönetimine girip direkt sıfırlayabilirsiniz tabii içinde önemli verileriniz yoksa.
Bunu daha detaylı anlatır mısınız diski temizle yerinden mi yapacağım bunu?

Son düzenleme:
Bilgisayarımda iki tane Windows klasörü var. C'dekine kurulu sistem ama D'deki eskiden kalma ama silemiyorum.

Eki Görüntüle 1963387

İnternetten bayağı araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Burada çözebilecek biri var mı?
Çift işletim sistemi mi kullanıyorsunuz yoksa tek mi eğer tek ise o dosyalardan biri windows.old olması gerek onu da ayarlara depolama yazıp akıllı temizlik ile halledebilirsin

Eki Görüntüle 1963387

Temizden kurmanı tavsiye ederim kurarken D'yi sil çakışabilir mavi ekran hataları alırsın böyle.

Çift işletim sistemi mi kullanıyorsunuz yoksa tek mi eğer tek ise o dosyalardan biri windows.old olması gerek onu da ayarlara depolama yazıp akıllı temizlik ile halledebilirsin

Temizden kurmanı tavsiye ederim kurarken D'yi sil çakışabilir mavi ekran hataları alırsın böyle.
Akıllı temizleme de çıkmıyor windows.old dosyası değil bu, çift mi tek mi işletim sistemi kullandığımı nerden öğreneceğim.

Hocam günaydın öncelikle CMD'yi yönetici olarak açın açtıktan sonra diskpart yazın yazdıktan sonra list disk deyin gelen yerde diskinizi bulun sonra select disk 1 deyin ardından clean deyin işlemlerimiz bu kadar ardından disk yönetimine gidip diskinizi oluşuturun :)
1696184007114.png
Böyle bir hata aldım.

Disk yönetimine girip direkt sıfırlayabilirsiniz tabii içinde önemli verileriniz yoksa.
Disk yönetiminden nereden sıfırlayacağım bulamadım dostum yardımcı olur musun?
@AsilTÜRK

Son düzenleme:
Eğer klasör windows.old içindeyse disk temizleme ile silebilirsin, orada değilse ve klasör gizli(soluk) değilse Windows kurtarma moduna girip komut istemine notepad yazıp dosya - farklı Kaydet'e basınca açılan Dosya Gezgini'nden silebilirsin.

Akıllı temizleme de çıkmıyor windows.old dosyası değil bu, çift mi tek mi işletim sistemi kullandığımı nereden öğreneceğim?

Dualboot'tan bahsediyor, yani bilgisayarı açarken seçim yaptığınız ikinci bir işletim sistemi var mı?

Eğer klasör windows.old içindeyse disk temizleme ile silebilirsin, orada değilse ve klasör gizli(soluk) değilse Windows kurtarma moduna girip komut istemine notepad yazıp dosya - farklı Kaydet'e basınca açılan Dosya Gezgini'nden silebilirsin.

Dualboot'tan bahsediyor, yani bilgisayarı açarken seçim yaptığınız ikinci bir işletim sistemi var mı?

Var Administrator onu nasıl sileceğim tek oturum yapayım. Bu sorunu çözmeye çalışırken açmıştım.

Cmd’yi yönetici olarak çalıştırıp
Kod:
net user administrator /active:no

Yazın.

Onun da ekran görüntüsünü atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı