İkinci el PS4 alırken nelere dikkat edilmeli?

ququleta

Picopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 PH Ekran Kartı, 16GB RAM, i5 9400F İşlemci ve MSI H310 Prime Anakart.
İkinci el PS4 almayı düşünüyorum. Nelere dikkat etmeliyim?

Tamir görmemiş olmasını istiyorsanız arkasında vidaların üstünü kapatan sticker duruyor mu diye kontrol edebilirsiniz. İkinci el cihazı direkt bir konsol satan yerden alırsanız zaten onun kendi garantisini vermesi lazım.

HDMI kablo giriş kısmına iyi bak hafifçe salla kontrol et. Eğer görüntü gidiyor işe alma. Tercihen Pro yada slim modeli tercih et. Pro sesli çalışabilir çok takılma. Muhakkak bir oyun aç test ettir derim.

Tamir görmemiş olmasını istiyorsanız arkasında vidaların üstünü kapatan sticker duruyor mu diye kontrol edebilirsiniz. İkinci el cihazı direkt bir konsol satan yerden alırsanız zaten onun kendi garantisini vermesi lazım.

Hocam en son PS'im 8 yaşımda oldu ve PS 2'ydi. Hiç PS'im olmadı. Bü yüzden sordum tamir edildiyse sorun olur mu?

HDMI kablo giriş kısmına iyi bak hafifçe salla kontrol et. Eğer görüntü gidiyor işe alma. Tercihen Pro yada slim modeli tercih et. Pro sesli çalışabilir çok takılma. Muhakkak bir oyun aç test ettir derim.
En uygunu ve iyisi hangisidir hocam? daha önce hiç ps tecrübem olmadı.

PSN üzerinden Ban cezası olmadığına, içi açılıp açılmadığına ve fan sesine bak. Eğer fan normalden daha gürültülü çalışıyorsa bu konsolun aşırı ısınmaya başladığını ve pek iyi bakılmadığını gösterir. Ayrıca oyunlara girip oyna (Hard disk üzerinde oyun varsa daha iyi olur böylelikle hard diski de test etmiş olursun). Eğer oyun oynarken HDD'nin olduğu yerden bip, dıt veya kafa vurma sesi geliyorsa HDD bozuluyor olabilir. Eklemeyi unutmuşum. Muhakkak bir CD takarak Disk sürücüsünü de test et. Blu-ray disk okuyucuların fiyatları biraz tuzlu olabilir

PSN üzerinden Ban cezası olmadığına, içi açılıp açılmadığına ve fan sesine bak. Eğer fan normalden daha gürültülü çalışıyorsa bu konsolun aşırı ısınmaya başladığını ve pek iyi bakılmadığını gösterir. Ayrıca oyunlara girip oyna (Hard disk üzerinde oyun varsa daha iyi olur böylelikle hard diski de test etmiş olursun). Eğer oyun oynarken bip, dıt veya kafa vurma sesi geliyorsa HDD bozuluyor olabilir.
daha önce ps sesi duymadım hocam. ama ses fazla gelirse şüphelenmeliyim anladığım kadarıyla. hdd'sindende ses gelirse almamalımıyım hocam? çok sıkıntılı sorunlar mı bunlar?

Satıcı ne tür tamir gördüğünü kanıtlayamayacağı için, tamir görmüş olması bir eksi.
Çok büyük bir sorun yaratır mı? fps düşüklüğü yaşarmıyım takılmalar olur mu? gibi şeylere mi bakmam gerekiyor hocam?

Slim bütçe varsa Pro. Fat kasalara bulaşmayın derim.
anladım hocam.

Daha önce PS sesi duymadım hocam. Ama ses fazla gelirse şüphelenmeliyim anladığım kadarıyla. HDD'sindende ses gelirse almamalı mıyım hocam? Çok sıkıntılı sorunlar mı bunlar?

HDD'den ses gelmesi çok sıkıntılı değil ama geliyorsa muhakkak belirt ve pazarlığını ona göre yap. Bozulan HDD'yi konsolu tamamen sökmeden kolay bir şekilde değiştirebilirsin. Fan sesi çok geliyorsa ne kadar süredir geldiğini sor. Eğer kısa bir süre önce başladıysa temizlenmesi gerektiğini gösterir fakat çok uzun süre ihmal edilmişse almamanı ve daha iyi durumdaki bir konsola yönelmeni öneririm

HDD'den ses gelmesi çok sıkıntılı değil ama geliyorsa muhakkak belirt ve pazarlığını ona göre yap. Bozulan HDD'yi konsolu tamamen sökmeden kolay bir şekilde değiştirebilirsin. Fan sesi çok geliyorsa ne kadar süredir geldiğini sor. Eğer kısa bir süre önce başladıysa temizlenmesi gerektiğini gösterir fakat çok uzun süre ihmal edilmişse almamanı ve daha iyi durumdaki bir konsola yönelmeni öneririm
anladım hocam. sağ olun. başka dikkat etmem gereken birşey varmı? kozmetiği dışında.

Yeni konular

Geri
Yukarı