Python İle nasıl oyun yapılır?

metehn06

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Python öğrenip yapabileceğim, para kazanabileceğim işler arıyorum. Python'la neler yapılabilir?
Mesela oyun yapabilir miyim? Yapabilirsem hangi programla? Unity'le falan mı yapabilirim?
Ayrıca Udemy'de parayla satılan derslerden alsam katkısı olur mu?

Arkadaşlar, Python öğrenip yapabileceğim, para kazanabileceğim işler arıyorum. Python'la neler yapılabilir?
Mesela oyun yapabilir miyim? Yapabilirsem hangi programla? Unity'le falan mı yapabilirim?

Oyun yapabilirsiniz. Ama size önerim oyun için başlayacaksanız C# veya C++ sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. İsterseniz ders alıp izleyebilirsiniz ya da YouTube'dan eğitimlere bakabilirsiniz.

Oyun yapabilirsiniz. Ama size önerim oyun için başlayacaksanız C# veya C++ sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. İsterseniz ders alıp izleyebilirsiniz ya da YouTube'dan eğitimlere bakabilirsiniz.

Python daha kolay olduğu için seçtim ve hangi platformlarda oyun yapabilirim Python ile?

Udemy'de parayla satılan kurslar yerine YouTube'da ücretsiz olarak daha iyi kurslar bulabilirsiniz.

Ben de öyle düşünüyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet oyun yapabilirsin. Ama Unity Python'u desteklemiyor C# ı destekliyor. Oyun yapmak istiyorsan c$ öğrenm bence.

Bence YouTube'deki bedava eğitimler gayet yeterli.(yakın kampüs'ün Python kursu mesela)veya BTK akademidede eğitimleri var var.

Her dilin kendine göre zorluğu vardır. Kolay diye seçmeniz yanlış. C# veya C++ bakmanızı öneririm.

Evet oyun yapabilirsin. Ama Unity Python'u desteklemiyor C# ı destekliyor. Oyun yapmak istiyorsan c$ öğrenm bence.

Bence YouTube'deki bedava eğitimler gayet yeterli.(yakın kampüs'ün Python kursu mesela)veya BTK akademidede eğitimleri var var.

Oyun sadece bir hobi olarak. Onun dışı para kazanabileceğim şeyler yapabilecek bir kodlama gerek. Site açarak vb. olaylarla para kazanmak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Pygame kütüphanesini kullanarak VS Code da oyun yapabilirsin lakin ne kadar iyi olur orasını bilemem.

Oyun sadece bir hobi olarak onun dışı para kazanabileceğim şeyler yapabilecek bir kodlama gerek site açarak vb. olaylarla para kazanmak.

Site için backend de Django kullanılıyor yine Python paketi onu öneririm güzeldir.

İlla ki Python ile mobil/windows platformuna oyun geliştirmek istiyorsanız pygame yerine Godot Engine oyun motoruna bakabilirsiniz. Kendi yazılım dili var ve Python'a çok benziyor. Wikipedia gibi yerlerde de bu dil için "like Python(Python gibi)" olarak bahsediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı