İlk hangi köpek cinsi seçilmeli?

lunarov

Hectopat
Arkadaşlar bahçeli bir evde oturuyorum ve köpek bakmak istiyorum. 6 yaşında bir kardeşim var ve ailemin diğer üyelerinede saldırmamasını ve gerekmedikçe havlamamasını istiyorum. Boyutu önemli değil ilk köpeğim olacağı için komutlarımı çabuk öğrenebilecek bir köpek istiyorum ama internetten baktım ama hangi cins almam gerektiğine karar veremedim. Köpek sahibi olan veya köpeklerle arası iyi olan arkadaşların yorumlarını ve önerilerini bekliyorum.

Merhaba aradığınız köpek golden hocam uysal bir köpek cinsi 4 aylıkken pati ver komutunu ve yanımda yürürken ben durunca durmasını öğretmiştim ,kanlı ishal oldu öldü ben aşılarını geciktirdim siz aşılarını geciktirmeyin.

Valla bizim de bir golden maceramız oldu. Yanlış yetiştirdiğimiz için canavara dönüştü. Ailemde ben hariç herkesi ısırmışlığı var. En son kötü bir hadise yaşadıktan sonra başka birine verdik bir çiftlik sahibine gitti. Alacaksanız önceden tecrübe edinin ve saf ırk almaktansa barınaklardaki köpeklerden de sahiplenebilirsiniz.

Barinaklardan da sahiplenebilirsiniz. Bence ilgilendikten sonra her köpek eğitilebilir şahsi fikrim. Fakat yavru almanizi öneririm, kendim huzurevinde güvenlik görevlisiyim ve sokaktan yavru olarak aldiğimiz köpeğimiz var ve bir çok komut öğrettim. Otur, kalk, yat, bekle, eve git, zıpla tarzı seyler.
1522490725483.png
Bu haldeyken almıştık. Cins birşeyde değil.

Ben de yavru almanızı öneririm. Benim iki golden köpeğim var. Çok sırnaşık ve sevimliler. Biri dişi biri erkek. Tam size uygun köpekler bence.

Ben de yavru almanızı öneririm. Benim iki golden köpeğim var. Çok sırnaşık ve sevimliler. Biri dişi biri erkek. Tam size uygun köpekler bence.
Bakımı zormu ve 2 sene sonra üniversite sınavına giricem yani günde 1 saat en fazla 2 saat ilgilenebilirim. Kardeşim gezdirebilirmi ailenin diğer üyelerine yakın davranır mı?

MI 5s cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Tüm aileye yakın davranır. Ben bahçeli evde besleyip 2 günde bir gezdiriyorum. Aşılarını ihmal etmeyin. Bir veterineriniz bulunsun. İyi mama kullanın, sadece mamayla beslemeyin. Arada tavuk, et falan yedirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı