İlk iş deneyimi için tavsiyeler

anılacar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bugün tanıdık vasıtasıyla mini markette çalışmak için iş görüşmesine gittim. Tanıdık sayesinde olumlu geçti, pazartesi günü başlayacağım galiba. 21 yaşındayım daha önce çalıştım tabii meslek lisesi mezunuyum. Arkadaşın bakkalina yardımcı olduğum olmuştu. Staj yaptım, iş deneyimi olarak başka bir şey yok. Kısaca ilk ciddi iş deneyimim olacak. Daha önce markette zaten hiç çalışmadım. Boyum 1.60 bundan dolayı çoğu işte altta kalıyordum. İklimlendirme mezunuyum. Mesela bazı işleri yapamıyordum, kısa kalıyordum dediğim gibi. Hem market hem normalde de hiç iş deneyimim yok. Market işleyişi hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim ve iş için tavsiyeler verirseniz de sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet farkındayım ve işe girmeden daha çalışanlardan biri bu çalışmaz vs demiş işi ayarlayan abi ile konuştum takma dedi yapacak bir şey yok iş de yok mecbur çalışacağız market direk binamın karşısında her şeyi yaparımda bu araban mal indirme konusunda çok fazla zorluk çekeceğim bakalım altından kalkabilecek miyim ama ne yapalım bir yerden başlamak gerek zaten ailem işi ayarlayan abi bana sormadan direk işi ayarlamışlar bende bir şey diyemedim ne diyebilirimki sonra çalışmıyor falan olur öyle diyorlar yani 21 yaşındayım mecbur çalışacağım.

Merhaba bugün tanıdık vasıtasıyla mini markette çalışmak için iş görüşmesine gittim. Tanıdık sayesinde olumlu geçti, pazartesi günü başlayacağım galiba. 21 yaşındayım daha önce çalıştım tabii meslek lisesi mezunuyum. Arkadaşın bakkalina yardımcı olduğum olmuştu. Staj yaptım, iş deneyimi olarak başka bir şey yok. Kısaca ilk ciddi iş deneyimim olacak. Daha önce markette zaten hiç çalışmadım. Boyum 1.60 bundan dolayı çoğu işte altta kalıyordum. İklimlendirme mezunuyum. Mesela bazı işleri yapamıyordum, kısa kalıyordum dediğim gibi. Hem market hem normalde de hiç iş deneyimim yok. Market işleyişi hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim ve iş için tavsiyeler verirseniz de sevinirim.

Market genel olarak rahat fakat fazla çalışma, sürekli yalakalık yapma, sürekli olarak insanlarla ilgilenme, etiket değiştir, kasaya geç, sayım yap seni yorabilir. Ayrıca boyun kısaysa depoya mal indirme, götürme konusunda sıkıntı çekebilirsin. En yorucu işlerden biri. Bence bir fabrikaya girebilirdin onun yerine. Vasıfsız olarak işçi alan fabrikalar var, "yetiştirmek üzere". Hem sabit işin olurdu, her şeye koşmazdın hem de sana karışan, eden çok kişi olmazdı. Sadece bölüm şefiyle muhattap olurdun. Neyse 1,2 ay dene sevmezsen çıkarsın.

Geri
Yukarı