İlköğretim Matematik Öğretmenliği KPSS Kitap Tavsiyesi

PoisonMath

Kilopat
Yer
Osmaniye
Selamlar. Aramızda varsa öğretmenlik okuyan veya mezun arkadaşlar özellikle soru bankası kısmında hangi kaynağı kullandılar. Memnun kaldığınız kaynaklar nelerdir? Konu anlatımı içinde tavsiyelerinizi alabilirim. Mümkünse kullanmadığınız kaynaklar hakkında yorum belirtmeyin.

Selamlar. Aramızda varsa öğretmenlik okuyan veya mezun arkadaşlar özellikle soru bankası kısmında hangi kaynağı kullandılar. Memnun kaldığınız kaynaklar nelerdir? Konu anlatımı içinde tavsiyelerinizi alabilirim. Mümkünse kullanmadığınız kaynaklar hakkında yorum belirtmeyin.
Hocam sanırım İMÖ mezunusunuz. Nasıl memnun musunuz?

Evet İMÖ mezunuyum. Memnuniyet konusunda daha atanmadığım için yorum yapmam pek doğru olmaz. Merak ettiğiniz farklı sorular varsa yardımcı olmaya çalışırım.
Ben Veterinerlik okuyorum şu an da geçmeyi düşünüyorum İMO’ya gerek okuması gerek sonrası olsun daha cazip geliyor.
Üniversite olarak bölüm rahat mı, ders programı durumu nasıl?
Bir de neden atanamıyorsunuz? KPSS puanı kaç?

Veterinerlikten memnun değilsen geçilebilir.
Evet okuması kolay, Fırat Üniversitesinde haftada 3 gün ders oluyordu. Üniversiteye göre değişecektir ama genel olarak bölümü okumak rahat diye düşünüyorum.
Atanamama sebebim benden kaynaklı. 2 sene sınava düzgün hazırlanmadım. Geçen sene istediğim gibi sonuç elde edemedim. Bu sene alanımda 121. (87 Puan) oldum. Atama takvimini bekliyorum 😃

Veterinerlikten memnun değilsen geçilebilir.
Evet okuması kolay, Fırat Üniversitesinde haftada 3 gün ders oluyordu. Üniversiteye göre değişecektir ama genel olarak bölümü okumak rahat diye düşünüyorum.
Atanamama sebebim benden kaynaklı. 2 sene sınava düzgün hazırlanmadım. Geçen sene istediğim gibi sonuç elde edemedim. Bu sene alanımda 121. (87 Puan) oldum. Atama takvimini bekliyorum 😃
Hocam ben de 80 üstü alacağıma inanıyorum bu yıl da deneyeyim olmazsa Erzincan, Trabzon ya da Fırat’a geçerim.
Ders zorlukları nasıldır Vet de her gün çalışman lazım İMO’da sınava gün kala çalışarak geçiliyor mu?
Rahat mıdır? Ben mesela sınava en son 2 yıl önce girdim, Matematik özellikle Ayt pek bir şey kalmadı aklımda bunun bir dezavantajı olur mu?

Hocam ben de 80 üstü alacağıma inanıyorum bu yıl da deneyeyim olmazsa Erzincan, Trabzon ya da Fırat’a geçerim.
Ders zorlukları nasıldır Vet de her gün çalışman lazım İMO’da sınava gün kala çalışarak geçiliyor mu?
Rahat mıdır? Ben mesela sınava en son 2 yıl önce girdim, Matematik özellikle Ayt pek bir şey kalmadı aklımda bunun bir dezavantajı olur mu?
Matematik seviyorsan dersler zorlamaz ama şöyle bir durum var, benim okuduğum yerde yazdırdığı tanımın aynısını sınavda yazmanı bekliyorlardı. Bu saçmalık beni zor durumda bırakıyordu. Ezberleyip aynısını yaz diyorlar kısacası.
Son gün çalışıp geçiyordum 😃
AYT yeni nesil tarza kaydığı için daha çok LYS ayarında matematik işliyorlar. Sadece ispat ve tanım meseleleri başlangıçta zorlayabilir ama alışıyorsun. Aslında onlar da kolay ama yukarıda dediğim gibi aynısını yazmanı bekleyen hocaya denk gelirsen sinir bozucu oluyor. Sonuç olarak unutsan dahi en azından temelin olduğu için hatırlamakta zorlanmazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı