iMac M1 televizyona bağlayınca pembe ekran veriyor

MacPro66

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben M1 iMac sahibiyim. Bu bilgisayarı daytona marka Hub ile televizyona bağladım hiçbir sıkıntısı yoktu. Bağlantıyı çıkarttım pembe ekran verip bilgisayar kapandı. Televizyona bağlandığından olduğunu zannetmiyordum. Apple iletişimi aradım format attılar geçti. Aradan 5 gün sonra tekrar televizyona bağladım gine aynı hata ile karşılaştım. Şimdi bu sorun bütün iMac m1'lerde olan hatamı yoksa benim bilgisayarın mı donanım hatası var?

Bütün iMac M1'lerde var. Apple'ın kendi çözüm önerisi şöyle;
  • Mac Mini cihazınızı uyku moduna alın.
  • İki ya da üç dakika kadar bekleyin. Ardından uykuda olan cihazınızı yeniden uyandırın.
  • Şimdi ekranınızı Mac mini cihazınızdan çıkarın. Bir iki dakika daha bekledikten sonra ekranın yeniden bağlantısını gerçekleştirin.
  • Sonrasında “Sistem Tercihleri” kısmına girin ve buradan da “Ekranlar” kısmına girin. Sonrasında istediğiniz çözünürlüğe göre düzenleme yapın.
Eğer çözülmez ise yapacağın bir şey yok güncelleme beklemelisin.

Bütün iMac M1'lerde var. Apple'ın kendi çözüm önerisi şöyle;
  • Mac Mini cihazınızı uyku moduna alın.
  • İki ya da üç dakika kadar bekleyin. Ardından uykuda olan cihazınızı yeniden uyandırın.
  • Şimdi ekranınızı Mac mini cihazınızdan çıkarın. Bir iki dakika daha bekledikten sonra ekranın yeniden bağlantısını gerçekleştirin.
  • Sonrasında “Sistem Tercihleri” kısmına girin ve buradan da “Ekranlar” kısmına girin. Sonrasında istediğiniz çözünürlüğe göre düzenleme yapın.
Eğer çözülmez ise yapacağın bir şey yok güncelleme beklemelisin.
teşekkürler acaba bana bu çözümün linkini atarmısınız

Bu sorunu yaşayan reddite bazı kullanıcılar var gibi duruyor. Bu yorumu gördüm bi bakmanızı tavsiye ederim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı