Çözüldü iMac nasıl format atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

senseii61

Centipat
Daha fazla  
Merhaba eski bir iMac cihazıma format atmaya çalışıyorum. YouTube'dan biraz izledim denedim ancak onların yaptığı gibi yaptığımda ben aynı sonucu alamıyorum. Yaptığım işlemler sırasıyla şunlardır. Öncelikle iMac'i kapatıp CMD ve R tuşları ile format moduna aldım sonra diskimi silip OS X'i tekrar kurmaya çalıştım ancak gerekli bir indirme yok diyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet var diski sildim 500GB bomboş şu an ancak OS X'i yeniden yükleye tıklayınca gerekli indirme yok diyor.

Bunu diyor.

En son çare Mavericks 10.9.5 DMG dosyasını USB'ye yazdırıp oradan boot edin. Ancak şunu sorayım: Normal kurtarma moduna mı geçtiniz yoksa internet kurtarma moduna mı? Yani izlenceler kısmı açılırken ekranda dünya işareti var mıydı? Eğer internet kurtarma moduna girmediyseniz aynı işlemleri option + CMD + r kombinasyonuyla internete bağlıyken deneyin çok yüksek ihtimalle sorununuz çözülecektir.
Merhaba eski bir iMac cihazıma format atmaya çalışıyorum. YouTube'dan biraz izledim denedim ancak onların yaptığı gibi yaptığımda ben aynı sonucu alamıyorum. Yaptığım işlemler sırasıyla şunlardır. Öncelikle IMac'i kapatıp CMD ve R tuşları ile format moduna aldım sonra diskimi silip OS X'i tekrar kurmaya çalıştım ancak gerekli bir indirme yok diyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Modeli nedir cihazınızın?

Merhaba eski bir iMac cihazıma format atmaya çalışıyorum. YouTube'dan biraz izledim denedim ancak onların yaptığı gibi yaptığımda ben aynı sonucu alamıyorum. Yaptığım işlemler sırasıyla şunlardır. Öncelikle iMac'i kapatıp CMD ve R tuşları ile format moduna aldım sonra diskimi silip OS X'i tekrar kurmaya çalıştım ancak gerekli bir indirme yok diyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Eski derken hangi modelden bahsediyorsunuz?

Galiba 2011 yılında çıkmış bir model tam modelini bilmiyorum ama OS Mavericks yazılımı var içinde

Diski sildikten sonra OS X'i Yeniden Yükle gibi bir seçenek olması gerekli izlencelerin ana sayfasında, aynı zamanda internete de bağlamış olmanız gerekli. O seçeneğe tıklayıp ilerlediğinizde internetten gereken son sürümü indirip kendisi kuracaktır.

Diski sildikten sonra OS X'i Yeniden Yükle gibi bir seçenek olması gerekli izlencelerin ana sayfasında, aynı zamanda internete de bağlamış olmanız gerekli. O seçeneğe tıklayıp ilerlediğinizde internetten gereken son sürümü indirip kendisi kuracaktır.
Evet var diski sildim 500gb bomboş şuan ancak OS X'i yeniden yükleye tıklayınca gerekli indirme yok diyor.

Bunu diyor.

Dosya Ekleri

• 8016B008-E557-4B45-B751-40DB3DCA15DD.jpeg
    8016B008-E557-4B45-B751-40DB3DCA15DD.jpeg
    93,7 KB · Görüntüleme: 42
  • 7D6CB987-09D5-401E-89F9-74391FF6B685.jpeg
    7D6CB987-09D5-401E-89F9-74391FF6B685.jpeg
    130,4 KB · Görüntüleme: 40
Evet var diski sildim 500GB bomboş şu an ancak OS X'i yeniden yükleye tıklayınca gerekli indirme yok diyor.

Bunu diyor.

En son çare Mavericks 10.9.5 DMG dosyasını USB'ye yazdırıp oradan boot edin. Ancak şunu sorayım: Normal kurtarma moduna mı geçtiniz yoksa internet kurtarma moduna mı? Yani izlenceler kısmı açılırken ekranda dünya işareti var mıydı? Eğer internet kurtarma moduna girmediyseniz aynı işlemleri option + CMD + r kombinasyonuyla internete bağlıyken deneyin çok yüksek ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Çözüm
Evet böyle yapınca şu an kurulumu yapmaya başladı. MAC OS X Lion indirmeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı