iMac'te Windows dosyalarını kurtarma

camosur

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime X570-Pro
Ben 27 inc imac bilgisayarımın 1 TB'lık Hard disk Sürücülerini sıfırlayıp 500 - 500 GB ayırdım.

500 GB mavericks geri kalan 500 GB Windows 8 yükledim.

Bilgisayarımın yerel disk d sini oluşturmak için;

Windows 8 de, Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet'den Windows 8 yüklü olan sürücüyü küçült dedim ve 250 - 250 GB yaptım.

Bilgisayar yeniden başladı ve bir daha açılmadı.

Mavericks sürümü yüklü sürücü düz 500 gb olmuş. Yani ne recovery nede içerik kalmış, sıfırlanmış ve format atılmıyor.

250 - 250 GB olan sürücüler biçimlendirme dışında dokunulmuyor ve windows 8 sıfırlanmamış.

Windows 8 sürücüsü içerisindeki dosyalarımı nasıl kurtarabilirim?

Yahut düzeltme payı var mı?

Teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Hirenboot gibi imac tan açılan bi program falan yok mu windows 8'deki dosyalarımı kurtarayım?

- - - Güncellendi - - -

Alt tuşunu sabit basınca sadece windows 8 sürücüsü mevcut, seçince; haliyle pc açılıp-kapanıyor, recovery ve maverick sürücüleri yok...

Öncelikle Cmd + R kombinasyonuyla Internet Recovery'yi başlatın. Sonrasında ise Recovery Disk'iniz gelecek, ve de kuruluma başlayabileceksiniz. Ama bu şekilde sadece Mac'iniz hangi sürümle geldiyse o sürümle kurulum yapabilirsiniz. Mavericks için forumda bulunan DVD imajını Windows üzerinden TransMac ile USB'ye çekip alt tuşuna basılı tuttuktan sonra diski seçtikten sonra kuruluma başlayabilirsiniz...

DVD si bende mevcut ve recovery de başlata biliyorum ancak Recovery modunda sürücülerden mavericks yüklü olan sürücü formatlanmıyor ve error hatası veriyor haliyle kurulumda sürücüleri görmüyor.

Kısacası tüm sürücülerin boot başlama ayarı bozulmuş ve windows 8 yüklü sürücümde excel dosyalarım var. Kurtaracak olursam hepsini silerim onun dışında sürücüler tekil olarak W8 dışında silinmiyor.

- - - Güncellendi - - -

İmac boot ayarı bozulmuş, Mavericks yüklü olan sürücüler sıfırlanmış ve sadece W8 yüklü sürücü kalmış ama pc başlangıcında açılırken reset atıp kapanıyordu.

Uyguladığım adımlar;

W8 açılıp resetlenince onarım işlemlerinden Sistem Onarım seçip W8 dvdsini taktım ve tekrardan yükleme yaptı ve kurulum bittikten sonra bilgisayar açıldı ve o şekilde tüm dosyalarımı flash belleğe attım.

Önemli: Pc açıldıktan sonra kesinlikle dosyalarınızı kopyalayın çünkü yeniden başlayınca eskisi gibi oluyor.

Pc resetledim ve haliyle eskisi gibi hiç bir sürücü yok ve w8 açılışta reset atıyordu, Mavericks usb takıp başlattım ve sürücüleri hepsini sıfırladım ve formatladım.

Format bittikten sonra tekrar bootcamp aracı ile w8 kurulumunu yaptım.

Sorun çözüldü. Forum Haklına Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı