İnce lastik çok patlar mı ?

çağlar ocal

Hectopat
Daha fazla  
Ben Kron TX 250 istiyorum o bisklet ama ince lastik ince diye vazgeçmek De istemiyorum. onun yerine Kron XC 150 mi alıyım diye karar veremedim. Bir de arkadaşlar ben v-fren mi alsam hidrolik mi alsam karar veremedim. Hidrolikte yamulması var yağı var v-frende bi papuç değiştireceğiz. Bana yardımcı olursanız bu 2 kounda çok sevinirim :utanç:

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Fren ayarlaması bence zahmetli. Bir kere ayarı kaçtığında düzeltmesi ustası olmadan zor. İnce lastik daha çok patlar diye bir kaide yok, temiz bir yol üzerinde gayet sorunsuz kullanabilirsin, ancak yüzey alanından dolayı ufak bir cam kırığı bile daha yüksek bir basınç yaratacağından dolayı ince lastik üzerinde patlama ihtimali daha yüksek olacaktır ince lastiğin.

V-Fren ayarlaması bence zahmetli. Bir kere ayarı kaçtığında düzeltmesi ustası olmadan zor. İnce lastik daha çok patlar diye bir kaide yok, temiz bir yol üzerinde gayet sorunsuz kullanabilirsin, ancak yüzey alanından dolayı ufak bir cam kırığı bile daha yüksek bir basınç yaratacağından dolayı ince lastik üzerinde patlama ihtimali daha yüksek olacaktır ince lastiğin.
Ben V-Fren hakkındaki düşüncelerinizin tam tersini düşünüyorum. Elinizde alyan seti olduktan sonra V-Fren üstünde zorlanmadan istediğiniz gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.

Ben Kron TX 250 istiyorum o bisklet ama ince lastik ince diye vazgeçmek De istemiyorum. onun yerine Kron XC 150 mi alıyım diye karar veremedim. Bir de arkadaşlar ben v-fren mi alsam hidrolik mi alsam karar veremedim. Hidrolikte yamulması var yağı var v-frende bi papuç değiştireceğiz. Bana yardımcı olursanız bu 2 kounda çok sevinirim :utanç:
İnce lastik çok patlar demek yanlış, benim çok kalın lastiği olan dağ bisikletim vardı o lastiğin yol tutuşu için olan çıkıntılarının arasından diken girip lastiğin en ince yerinden batıp patlatmıştı, ince lastikli şehir bisikletinde öyle bir şey olmadı daha. O Allahın belası dikenlerin sağı solu belli olmuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı