Çözüldü İngilizce "Aşağıdaki kelimeleri düzgünce sıralayın." sorusu

• Konuyu başlatan Nami
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 552
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nami

Centipat
Arkadaşlar az önce İngilizce sınavından çıktım ve yapamadığım bir kelime sıralama sorusu vardı. Cevabını yazarsanız sevinirim. Kelimeler:

"Plan, sounds, like, it, good, a"

Bu kelimelerden anlamlı bir positive cümle kurmamızı istiyordu. Ben de bir b. Anlamadığım için sallayarak "It plan like a sounds good" yazdım. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dillerin bir cümle yapısı oluyor. Türkçede bu sıra; özne, nesne ve fiil iken diğer dillerde daha farklı olabiliyor. Normalde İngilizce, Fransızca ve İspanyolca cümlelerde öncelikle isim, sonra fiil ve en son da nesne geliyor. Subject, verb ve object (SVO) sırasını aklınızda tutabilirsiniz. Tabii ki istisnalar veya farklı cümleler de olabiliyor.

Cümle sıralaması, “It” + “sounds like” + “a good plan” şeklinde olacak. Sound, bir fiil ve “it” için çekimlendiğinden dolayı “sounds” olmuş. Sıfat da isimden önce geliyor.
Dillerin bir cümle yapısı oluyor. Türkçede bu sıra; özne, nesne ve fiil iken diğer dillerde daha farklı olabiliyor. Normalde İngilizce, Fransızca ve İspanyolca cümlelerde öncelikle isim, sonra fiil ve en son da nesne geliyor. Subject, verb ve object (SVO) sırasını aklınızda tutabilirsiniz. Tabii ki istisnalar veya farklı cümleler de olabiliyor.

Cümle sıralaması, “It” + “sounds like” + “a good plan” şeklinde olacak. Sound, bir fiil ve “it” için çekimlendiğinden dolayı “sounds” olmuş. Sıfat da isimden önce geliyor.

Son düzenleme:
Çözüm
@181951 @memoshwastaken Teşekkür ediyorum 😊

Ben o anda "Sound"u 'Ses' olarak çevirdim o yüzden cümleyi anlayamadım. Hatta saçma geldiği için " 'o plan kulağa iyi geliyor' anlamında 'it plan like a sounds good' diye salladım." 🥸
Ve "Sounds like" bir kalıp anladığım kadarıyla. Daha önce de duymamıştım 😃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı