İngilizce öğrenmek için site önerisi

Keremmxo78

Hectopat
Herkese merhaba. İngilizce öğrenmek istiyorum. Açıkçası şu anda kurslara verecek bir param yok site, uygulama gibi şeylerden önermenizi istiyorum. İngilizce seviyemi bilmiyorum ama okuldan, dizi, film, oyunlardan öğrendiğim kadarıyla biliyorum. Teşekkürler...

Herkese merhaba. İngilizce öğrenmek istiyorum. Açıkçası şu anda kurslara verecek bir param yok site, uygulama gibi şeylerden önermenizi istiyorum. İngilizce seviyemi bilmiyorum ama okuldan, dizi, film, oyunlardan öğrendiğim kadarıyla biliyorum. Teşekkürler...

Merhaba. Ben busuu isimli bir uygulama kullanıyorum ve cok raziyim sizinde bunu kullanmaniz tavsiyemdir turkcedir ve cok iyi ogretiyor ben Premium kullanmaktayim ve size de oneririm ayrica İngiliz'den baska aynı anda Rus dili gibi farkli farkli dil oyrenebilirsiniz.

Konu anlatımı için site önerim yok fakat bu konuda YouTube'da yerli/yabancı çok iyi anlatıma sahip hocalarımız var, İngilizce konu anlatımı yazarak ulaşabilirsiniz. Öğrendiğiniz konuları pekiştirmek açısından da müfredatlarda çıkan sorulara bakabilirsiniz. Bunun için ÖSYM'nin geçmiş sorularının da bulunduğu şu siteyi tavsiye ederim, her türlü soru tipini burada bulmanız mümkün. Sınav İngilizcesi her ne kadar saçma bir şey olsa da pekiştirme açısından yararını görürsünüz. Ayrıca Reader at Work 1/2 adında, ODTU gibi bir üniversitenin kaynakları size okuma konusunda çok yardımcı olacaktır. PDF'leri internette mevcut.

Son olarak, speaking konusuna gelirsek, Cambly gibi uygulamalar bulunmaz birer nimet fakat fiyatları çok uçuk ve sizde ücret ödemek istemiyorum diye belirtmişsiniz zaten, bu yüzden size önerim malum sesli/yazılı sohbet uygulamasından (adını veremiyorum) "English" adlı sunucuya katılarak farklı milletlerden birçok insan ile yazılı veya sözlü olarak pratik yapmak olacaktır. İyi çalışmalar ve başarılar dilerim 👍.

Geri
Yukarı