İngilizce öğrenmek için uygulama ve kaynak önerisi

Temel İngilizceyi öğrenince zaten IP söküğü gibi geliyor oyunda yabancılarla konuşursan ben okul ingilizcesini geliştirdim konuşabiliyorum anlayabiliyorum yazabiliyorum ama önerim a-b-C diye sıra ile gitmen zaten bazı kurslarda A1 alana A2 ücretsiz B1 alana B2 ücretsiz C1 alana C2 ücretsiz.

En baştan Duolingo, Busuu uygulamalarını kullanabilirsin. Biraz ingilizceyle kaynaşırsın. Sonra YouTube'dan tüm grammer anlatan videolar var onları izle. Bütün her şeyini İngilizce kullan, olabildiğince her şeyin İngilizce olsun. Bunu yaparken Discord'tan İngilizce öğrenme sunucularına gir konuş derdini anlat dinle.

Normalde anlıyorum ama konuşamıyorum bazı kelimeleri bilmiyorum o yüzden en baştan sağlam zeminle oluşturmak istiyorum Duolingo'dan başlayacağım sizce günlük 100 kelimemi 50 kelimemi 100 kelimeyi unutabilirim gibi geliyor.

Temel İngilizceyi öğrenince zaten IP söküğü gibi geliyor oyunda yabancılarla konuşursan ben okul ingilizcesini geliştirdim konuşabiliyorum anlayabiliyorum yazabiliyorum ama önerim a-b-C diye sıra ile gitmen zaten bazı kurslarda A1 alana A2 ücretsiz B1 alana B2 ücretsiz C1 alana C2 ücretsiz.
Hocam bende öğrenmek istiyorum açıkçası. temel ingilizceden kastınız nedir? ayriyeten bu zamir, sıfat, isim gibi şeyler var bunları nasıl öğrenebilirim? birisi onların tanımını metin belgesiyle sunmuştu lakin onu kaybettim.

Normalde anlıyorum ama konuşamıyorum bazı kelimeleri bilmiyorum o yüzden en baştan sağlam zeminle oluşturmak istiyorum Duolingo'dan başlayacağım sizce günlük 100 kelimemi 50 kelimemi 100 kelimeyi unutabilirim gibi geliyor.
100 yap Duolingo çok tekrar ediyor unutmazsın. Ama Duolingo'yu çok sevmiyorum anlatmak yerine yapa yapa çöz diyor yaparsın fakat neden olduğunu anlayamazsın. Busuu'yu daha çok seviyorum anlatarak yaptırıyor.

Kendine şu kadar kelime öğreneceğim diye sınır koyma o gün ne kadar öğrenebilirsen o kadarını öğren. Bunu da başka yerlerde sık sık kullan ki hafızanda yer etsin

Hocam bende öğrenmek istiyorum açıkçası. Temel ingilizceden kastınız nedir? Ayrıyeten bu zamir, sıfat, isim gibi şeyler var bunları nasıl öğrenebilirim? Birisi onların tanımını metin belgesiyle sunmuştu lakin onu kaybettim.

Hocam bildiğiniz okul ingilizcesi onu geliştirerek bayağı ilerledim B1 ile b2'yim şu an okul ingilizcesi A1 bile etmez ama geliştirirseniz B1 ile b2'ye kadar geliştirirsiniz fakat C seviyesi çok üst kelime bilginizi çok geliştirmelisiniz.

Duolingo bayağı başlangıç bir uygulama. A1 geçemezsin öyle deyim. Dil öğrenmeye karşı çok fazla ilgin yoksa veya böyle bir yeteneğin yoksa kursa gitmeden akıcı konuşmayı imkansız buluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı