İngilizce Olmadan RDR2 Oynanır Mı?

Oyunu oynamak için Ingilizcenizin olmasına gerek yok. Haritada gideceğiniz yer gösteriliyor ve alt kısımda ne yapmanız gerektiği ilkokul çocuğunun bile anlayabileceği basitlikte Ingilizce bir şekilde söyleniyor. Oyunun hikayesini tam olarak anlamak için iyi bir Ingilizcenizin olması lazım. Oyunda tonla diyalog bulunmakta ve ağır bir Ingilizce kullanılmış. Oyun çok iyi. En iyi oyunlardan biri olarak görülüyor. Grafik, fizikler, oynanış, harita, yan detaylar ve hikaye gibi alanlarda çok emek harcanmış ve parasını hak eden bir oyun.

Ana hikayeyi bilmeden sadece ona buna sıkmak ve at koşturmak için bile alınır. Konuşmalardan zaten ingilizce olmadan da az çok çıkarım yapabilirsiniz. Yine de hikaye odaklı bir oyun olması bakımından oyun zevkini biraz baltalayabilir. GTA 5 gibi düşünün. Nasıl hikayeye odaklanmadan sadece haritada gezinerek zaman harcanabiliyorsa, RDR 2'de öyle. Kesinlikle oynanması gerek. Hem PS4 , hem de PC için aldığım tek oyun. En kötü internet üzerinden hikayesinin ne olduğunun özetine bakabilirsiniz.

RDR2 "ne olursan ol yine gel" diyebileceğiniz kıvamda muhteşem bir oyun. Oyunu Rusça bile oynuyor olsan oynamalısın, herkesin deneyim etmesi gereken bir başyapıt. Zaten az biraz İngilizcen dahi olsa yaşananları, kimin ne konumda olduğunu anlayabiliyorsun yine de. Küçük ayrıntıları anlamazsın en fazla onlar da adı üstünde küçük.

Her şeyi bi' kenara koy oyunda sadece dolaşmak bile zevkli be, her yer mükemmel gözüküyor açıkçası oyunda nereye gitsem ekran görüntüsü almak istedim.

Hem PC hem de PS4'te oynuyorum. İngilizcem çok üst düzey değil fakat oyunun hikayesi gerçekten çok iyi. Görevler hikaye hakkında az çok tüyo veriyor fakat tam anlamak daha önemli. Benim için hikaye önemli değil ben oynayışa bakarım dersen emin olun sürdüğünüz atı bile hissedebiliyorsunuz.

Avlanma olayı çok iyi. Sadece avlanma yaparak bile oyunda hoş vakit geçirebilirsiniz. Tavsiyem ana görev ve yan görevleri beraber yapmanız. Oyunun tadı asıl o zaman ortaya çıkıyor. Chapter 7 oldu hikayede ama bittiğinde yeninden başlayacağım. Parasını kesinlikle hakediyor.

Geri
Yukarı