İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay yabancı uyruklu öğrencilerin denetleneceğini belirtti

Bildiğiniz üzere 23 Ağustos 2021 tarihinde Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, Taliban mensubu birinin İnönü Üniversitesi'ne kabul edildiğini dile getirdi. Bu durum Twitter'da ve haber kanallarında büyük çalkantıya sebep olmuştu. Hatta o konuşmanın detayları da aşağıda yer almakta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hatta bu haber üzerine Twitter'da #inönüüniversitesi adıyla bir hashtag açıldı.

Bu duruma ünlü isimler de karşı çıktı tabii. Bunlardan biri de birçok kişinin bildiği Jahrein.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bütün bu durum karşısında İnönü Üniversitesi'nde rektör olan Prof. Dr. Ahmet Kızılay bu durumu inkar etmedi fakat gerekli araştırmaları yaparak öğrenci alımı gerçekleşeceğini dile getirdi. O Tweet ise aşağıda mevcut.

Benim bu konudaki tek yorumum yorumsuz kalmamdır. Umarım bu durum daha da kötü bir hale gelmez.

Rektörü bayağı kaliteli üniversitenin. Umarım gerçekten de denetim yapılır.
Biraz korkmadım değil. Tercihime o üniversiteyi yazdım ve gelme olasılığı bayağı yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı