Instagram'dan mahkemeye verilir miyim?

Yaşın kadar hakim karşısına çıktım. Ve ben eminim ki burada kimse daha önce hukukla uğraşmamış, savcı veya hakim karşısına çıkmamış.

Hala o yüzden Instagram ofisi diye yalvarıyorlar değil mi? Gerçekten Instagram'ın devlet mercileriyle IP adresi paylaştığına inanan var mı?

Devletı çok küçümseyen bir arkadaş tekrar forumda :D

Kendinizde inceleyin.

Dosya Ekleri

• küfür cezası.JPG
    küfür cezası.JPG
    29,3 KB · Görüntüleme: 501
Yaşın kadar hakim karşısına çıktım. Ve ben eminim ki burada kimse daha önce hukukla uğraşmamış, savcı veya hakim karşısına çıkmamış.

Hala o yüzden Instagram ofisi diye yalvarıyorlar değil mi? Gerçekten Instagram'ın devlet mercileriyle IP adresi paylaştığına inanan var mı?
Kankam çok detay vermeyim, 1. derece yakınlarım hakim savcı.

Meta grubuna ait Instagram. Ve metanın Türkiye ofisi var. Olay mahkemeye kadar giderse çokça emin olabilirsin ki verecektir. Oda arkadaşım uzlaştırmacı. Uzlaştırma dosyaları hakaret davaları ile dolu. Genelde mahkeme boyutuna geçmeden sicile işlememesi için uzlaştırma aşamasında bitiriyor dosyalar. Karşı taraf uzlaşmak istemezse o zaman çevir kazı yanmasın 😅

Kankam çok detay vermeyim, 1. derece yakınlarım hakim savcı.
Kralı olsun hiç fark etmez. Ben yaşadım, benim tanıdıklarım yaşadı. Hiçbir şekilde Instagram'dan hedef hesap hakkında bilgi edinemezsiniz. Bakın IP adresinden demiyorum, Instagram'dan. Instagram size IP adresi vermez. Başka bir firmadan alırsınız savcı kararı ile o zaman işlem yapılabilir. Instagram'da IP alma durumu söz konusu değil.
Sen öyle san. Mahkeme kararı ile İnstagram'a git bak nasılda paşa paşa veriyorlar.
Gittim, vermediler. Benim için gittiler, vermediler. Böyle bir talep şekli yok ki zaten. IP adreslerinin işlem biçimi çok farklıdır.

Kralı olsun hiç fark etmez. Ben yaşadım, benim tanıdıklarım yaşadı. Hiçbir şekilde Instagram'dan hedef hesap hakkında bilgi edinemezsiniz. Bakın IP adresinden demiyorum, Instagram'dan. Instagram size IP adresi vermez. Başka bir firmadan alırsınız savcı kararı ile o zaman işlem yapılabilir. Instagram'da IP alma durumu söz konusu değil.

Gittim, vermediler. Benim için gittiler, vermediler. Böyle bir talep şekli yok ki zaten. IP adreslerinin işlem biçimi çok farklıdır.

Polisler uğraşmak istemiyor. Sen dilekçeyi savcılığa ver bakalım bulunuyor mu bulunmuyor mu?

Hocam o zaman girelim sosyal medyaya önümüze gelene küfür edelim. Siz hukuk bildiğinizi iddia ediyorsunuz, sosyal medyadan suç işleyenler nasıl bulunuyor o zaman? Açıklarsanız memnun olurum.

Geri
Yukarı