Intel dynamic Tunning Technology (DTT) açmak yararlı mı?

180 saniyelik stres testi sonucum söyle hocam,

Gpu fan hızı Max 1700rpm i gördü, güç tüketimi 180w , gpu saati hızı 2520mhz, sıcaklık ise 80 dereceyi gördü gpu hotspot ise 96 iyı gördü.

Oda sıcaklığı ve yaşadığınız yer 1-2 derece etkiler. Kasanın hava akışı çok önemli. İyi bir hava akışına sahip olmazsa sıcaklıklar işlemci içinde ekran kartı içinde sorun teşkil eder. Bir de fan hızlarınızı otomatikte kullanmıyorsunuz. Otomatikte aynı değerleri alıyorsanız o zaman hava akışında bir sorun var demektir.
Şuan otomatik ayarlar hocam siz dediniz diye otomatiğe aldım.

180 saniyelik stres testi sonucum söyle hocam,

GPU fan hızı Max 1700RPM'i gördü, güç tüketimi 180W, GPU saati hızı 2520MHz, sıcaklık ise 80 dereceyi gördü GPU hotspot ise 96 iyı gördü.

FurMark testi 10 dakika gerçekleştirip ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? İnternetteki örnek testlerle kıyaslamalarına bakacağım. %35 fan hızlarında çalışıyorsa değerler normal gibi.

AMD'nin programından yapsam olur mu? Stres testi olarak geçiyor zaten.

Oradaki testle kıstas yapabileceğim bir örnek yok internette bu sebeple demiştim. FurMark testinde kıyaslama yapabiliyorum. İnternette birçok kaynak paylaşmış.

Oradaki testle kıstas yapabileceğim bir örnek yok internette bu sebeple demiştim. FurMark testinde kıyaslama yapabiliyorum. İnternette birçok kaynak paylaşmış.
Hocam şuan furmarktan yapıyorum dakika olarak göstermedi ama ben 23.16 da sizi bilgilendiririm bu arada kasam zalman n5 mf hava akışı iyi diyor forumdaki bir çok kişi.

Kasam Zalman N5 MF hava akışı iyi diyor forumdaki birçok kişi.

Kasa gerçekten iyi bir kasa. Fanları takılı olarak geldiyse hava akışı sorunsuz olması lazım.

Kasa gerçekten iyi bir kasa. Fanları takılı olarak geldiyse hava akışı sorunsuz olması lazım.
Evst takılı olarak geldi hocam bende beğenerek kullanıyorum kasam kapalı bir yerde nasıl diyeyim masamın kasa katma bölümü var orda arkasını biraz boşluklu bıraktım önünüde bir sorun olur mu?

Evst takılı olarak geldi hocam bende beğenerek kullanıyorum kasam kapalı bir yerde nasıl diyeyim masamın kasa katma bölümü var orada arkasını biraz boşluklu bıraktım önünüde bir sorun olur mu?

Mümkünse açıkta bir noktaya koyun. Kasanın hava akışı olacak tüm noktaları açık olması gerek. Masa gözeneklerine konulan kasalar eskide kaldı. Ayrıca zeminden bayağı yukarıda tutmakta fayda var. Zemine yakın olan kasalar çok toz topluyor.

Mümkünse açıkta bir noktaya koyun. Kasanın hava akışı olacak tüm noktaları açık olması gerek. Masa gözeneklerine konulan kasalar eskide kaldı. Ayrıca zeminden bayağı yukarıda tutmakta fayda var. Zemine yakın olan kasalar çok toz topluyor.
Hocam çift monitör kullanıyorum yukarı almam biraz zor gibi görünsede yarın deneyeceğim inşallah çok büyük kasa bana göre yukarı taşısam çift monitör nasıl yapacağım onu düşünüyorum bakacağım bir çaresine bakalım.

Hocam 10 dakika yaptım furmark testi Max 80 i gördü yanlışlıkla foto atamadım gitti uygulama kapattım yanlisikla Max 80 gördü bu arada hocam hotspot ise Max 98

Hocam çift monitör kullanıyorum yukarı almam biraz zor gibi görünsede yarın deneyeceğim inşallah çok büyük kasa bana göre yukarı taşısam çift monitör nasıl yapacağım onu düşünüyorum bakacağım bir çaresine bakalım.

Bende de gözenekli masa var. Çift monitör kullanıyorum. Gözenekte ısınma sorunu yaşadığımı fark edince masamın yanına bir sehpa aldım. Sıcaklık değerlerimde gözle görülür bir düşüş yaşadım. Masada kasa için yer olmaması bayağı can sıkıcı durum maalesef.

Hocam 10 dakika yaptım FurMark testi Max 80'i gördü yanlışlıkla fotoğraf atamadım gitti uygulama kapattım yanlışlıkla Max 80 gördü bu arada hocam hotspot ise Max 98

Fan hızı % kaç gösteriyordu frekans değerleri kaçı gösteriyordu? Onlara bakmam gerekiyor. Çünkü testlerde hep farklı farklı sonuçlar alınmış. 83 derecelere ulaşanlar bile mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı