Çözüldü Intel HD Graphics 620 sürücüsü nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

barancil

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, laptopumu önce Win8.1e formatladim, ardından Windows 10'a geri döndüm fakat ekran kartım 8 GB olduğu halde 4 GB'ye düştü. NVIDIA GeForce 940MX ve Intel HD Graphics 620 mevcut sanırım Intel'in ekran kartının driverini bulamadım varsa linki olan atabilir mi? Ya da yardımcı olabilecek birisi (NVIDIA kurulu sistemde aktif) aygıt yöneticisinde hepsi çalışıyor gözüküyor.

Çözüm

Buradaki linkten indirebilirsiniz.

Çözüm

İndirdim kurdum şu an sistemimde tüm sürücüler yüklü fakat format öncesi 8 GB bellek ekran kartı şu an 4 GB gösteriyor hala.

Dahili ekran kartı nasıl 8 GB olsun? Harici kartlar bile o kadar olmuyor. Kaldı ki NVIDIA GeForce 940MX ekran kartınız da 4 GB VRAM'e sahip.

Yok hayir pek bilmiyorum zaten ama format öncesi DxDiag'da ekran kısmında baktığımda 8 GB toplam bellek 4 GB de vrama aitti şu an aynı şekilde baktığımda 4 GB toplam bellek 128MB de VRAM ayrılmış olarak gözüküyor bunun sebebini arıyorum.

Yok hayir pek bilmiyorum zaten ama format öncesi DxDiag'da ekran kısmında baktığımda 8 GB toplam bellek 4 GB de vrama aitti şu an aynı şekilde baktığımda 4 GB toplam bellek 128MB de VRAM ayrılmış olarak gözüküyor bunun sebebini arıyorum.

GeForce 940MX sürücüsünü yüklediniz mi?

Evet hocam o da yüklü anlam veremedim bir türlü.

Oyunlarda durum nasıl peki? Yüksek VRAM isteyen oyunlarda VRAM yetersizliği yaşanıyor mu? Örneğin 2 GB VRAM isteyen bir oyunda sorun yaşıyor musunuz? Zira 128 MB VRAM ile çok sıkıntı yaşanması gerek.

Hiçbir ekran kartında 4 GB VRAM yok. 120 MB görünen kısım da ekran 1 yani Intel ekran kartın oluyor. Paylaşımlı bir ekran kartı olduğu için VRAM'i sistemdeki bellekten karşılıyor.

Oyunlarda durum nasıl peki? Yüksek VRAM isteyen oyunlarda VRAM yetersizliği yaşanıyor mu? Örneğin 2 GB VRAM isteyen bir oyunda sorun yaşıyor musunuz? Zira 128 MB VRAM ile çok sıkıntı yaşanması gerek.

GTA 5 açtım az önce grafik kısmında 4000 MB yazıyor sanırım NVIDIA'nin kartini oyunda kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı