Clover Intel Iris Graphics

x808Karma

Hectopat
Selamünaleyküm
Uzun süredir uğraştığım konular açtığım sisteme sorunsuz bir şekilde *Niresh Mojave* imajıyla kurulum yapmış bulunmaktayım.

Hali hazırda ekran kartım 21 MB olarak görünüyor.

Denediğim yöntemler;
IntelGFX 0x19268086
ig-platform-id 0x19260002/0000
ama aldığım hata; [IGPU] Graphic driver failed to load: could not regiester with framebuffer driver

İşin içinden çıkamadım günlerdir gece 5 e kadar uğraşıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Bu arada Wi-Fi Bluetooth trackpad çalışmıyor.
Config dosyamı ekleyeceğim.

config kopyası 2.plist - 10 KB

Sistem özelliklerim
Lenovo Yoga 900 13ISK2
i7-6560U
Intel Iris Graphics 540
Samsung 970 Evo Plus SSD 250GB
8 GB 1866MHz DDR3 RAM
Intel Dual Band Wireless-AC 8260 - M.2 Card

Son düzenleme:
Daha güncel bir sürüm kullanabilirsiniz.
Rehber aşağıdaki videoda var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha güncel bir sürüm kullanabilirsiniz.
Rehber aşağıdaki videoda var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı şekilde uyguladım ancak sonuç başarısız.

Niresh imajlarından kaynaklı olabilir. Niresh imajları otomatik olarak ayarlanıyor olabilir mi?

Kextlerin orada çalışıp çalışmaması benim için problem teşkil etmiyor siz düzenleme yaparsanız diye söyledim.
Ayrıca Technopat, osxinfo, olarila denemediğim Clover OpenCore / "Catalina, Big Sur Mojave High Sierra" imaj kalmadı emin olun buna, tek seferde niresh imajıyla Mojave kurulumu yaptım bu içime öyle bir su serptiki anlatamam size.
Bir sorunum daha var;
Config dosyamdan ""-disablegfxfirmware -igfxvesa -radvesa nv_disable = 1 "" komutlarını silmeme rağmen Boot menüde her zaman karşıma çıkıyor ve silerek Boot etmeme rağmen verbose mode yazılar akarken oradada görünüyor sanırsın gömülmüş argümanlar işin içinden çıkamadım. Belki de bu yüzden grafik hızlandırmam çalışmıyor bu komutlardan kurtulamıyorum.

Geri
Yukarı