Intel işlemci için soğutma bareketi alınmalı mı?

xrr65

Picopat
Daha fazla  
Bir yerde 12,13 ve 14 nesil işlemcilerin stok braket ile kullanımının sağlıklı olmadığını ve soğutucunun tam olarak işlemciye temas edemediğinden dolayı fazla ısınmasına yol açtığını, ayrıca uzun kullanımda zarar gördüğünü ve işlemcinin büküldüğü yazıyordu. Braketin kullanılmasının sıcaklık değerlerinin düşmesine ve de uzun kullanımda daha verimli olduğunu gördüm, sizce de öyle mi?

Bunun vidalarının optimum ayarı var eğer çok fazla sıkarsan o zaman problem yaratıyor. Intel işlemciler için bunu kullanmak artık şart oldu.

Şurada testleri var. 10 dereceye kadar soğutma sağlıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD AM5: Thermalright AM5 Siyah Güçlendirme Kiti (TF7 Termal Macun Dahildir) (ASF AM5 Black)

INTEL 1700 (12,13,14 nesil) : Thermalright LGA 1700 Siyah Güçlendirme Kiti (TF7 Termal Macun Dahildir) (LGA 17XX-BCF-BLACK)
Macunu nasıl hocam bunun ?

Şurada testleri var. 10 dereceye kadar soğutma sağlıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD AM5: Thermalright AM5 Siyah Güçlendirme Kiti (TF7 Termal Macun Dahildir) (ASF AM5 Black)

INTEL 1700 (12,13,14 nesil) : Thermalright LGA 1700 Siyah Güçlendirme Kiti (TF7 Termal Macun Dahildir) (LGA 17XX-BCF-BLACK)
10 derece çok iddialı bir rakam,
EKWB markasının EK-Nucleus AIO ile zaten Arctic'e kıyasla 10 dereceye yakın bir düşüş oldu bunu da kullanıp ilave bir -10 dereceyi hayal daha edemiyoruz :)
Denemeye değer...

Şuan derecelerim 66 67 falan 57 60 dercelere düşer mi yani ?
Evet düşürür ama bunun asıl amacı tam yük altındaki sıcaklığı düşürmek. Çünkü yazdığınız sıcaklık değerleri bu işlemciler için zaten çok düşük sıcaklıklar.

Ben bu ürünü gördüm kaliteli olduğunu duydum

Link:,

Bu ürün en iyi fiyat-performansa sahip alırsan bunu alabilirsin.

Evet düşürür ama bunun asıl amacı tam yük altındaki sıcaklığı düşürmek. Çünkü yazdığınız sıcaklık değerleri bu işlemciler için zaten çok düşük sıcaklıklar.

Bu ürün en iyi fiyat-performansa sahip alırsan bunu alabilirsin.
Hocam stok soğutucu ile 85 i görmüşlüğüm var sonrasında hemen ag400 hava soğutucusu aldım 67 lere düştü ara sıra 75 olunca canımı sıkıyor bu durum sizce istediğim derecelere düşer mi yani stabil 60 65 gibi derecelere

AAA oyunlarda %100 kullanıyor zaten hocam sanırım etkisi olur ne dersiniz @Nostra07

Son düzenleme:

Geri
Yukarı