Intel Xeon 5460 modlu BIOS yüklendiği halde çalışmıyor

Hiddenn

Yoctopat
Daha fazla  
Sistemim;
İşlemci; Intel Quad E6500 / Xeon 5460'a geçiş yapacağım.
Anakart; P5G41C-MLX 1333MHz.
PSU; Corsair 650 +80 Bronze

Sorun: Xeon 5460 markalı işlemciyi Ali Express üzerinden 775 pine modlu olarak aldım bilgisayarıma taktığımda direkt çalışıcağını düşündüm fakat çalışmadı modlu BIOS kurmam gerektiğini öğrendim, kurdum fakat işlemciyi çalıştırdığımdan 10-15 saniye sonra bilgisayar direkt kapanıyor ve işlemci çok ısınıyor elinde benim anakartımın son sürümü olan microcode lu dosyayı atabilir misiniz ya da bu konuda bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi rica etsem?

Son düzenleme:
Sistemim;
İşlemci; Intel Quad E6500 / Xeon 5460'a geçiş yapacağım.
Anakart; P5G41C-MLX 1333MHz.

Sorun: Xeon 5460 markalı işlemciyi Ali Express üzerinden 775 pine modlu olarak aldım bilgisayarıma taktığımda direkt çalışıcağını düşündüm fakat çalışmadı modlu BIOS kurmam gerektiğini öğrendim, kurdum fakat işlemciyi çalıştırdığımdan 10-15 saniye sonra bilgisayar direkt kapanıyor ve işlemci çok ısınıyor bu konuda bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi rica etsem?

PSU yetmiyor ve anakart besleyemiyor maalesef. Quad E6500 65 watt ama Xeon 5460 120 watt olduğu için çalışmıyor. Attığım işlemci senin işlemci soketin ile birebir uyumlu.

PSU yetmiyor ve anakart besleyemiyor maalesef. Quad E6500 65 watt ama Xeon 5460 120 watt olduğu için çalışmıyor. Attığım işlemci senin işlemci soketin ile birebir uyumlu.

Psum yeterli olduğunu düşünüyorum.

Sistem özellikerini yazar mısın?
Corsair 650 +80 Bronze
Kingston 4x2 1333Mhz Ram
GT730
Asus P5G41C-MLX Combo Design

Hayır. Senin işlemcin 65 watt ama takacağın işlemci 120 watt. Anakart besleyemiyor bu yüzden. Attığım işlemci birebir uyumlu.

Hmm, anladım hocam peki bunun bir çözümü var mıdır? Çünkü birkaç videoda çalıştırabildiklerini görmüştüm.

Corsair 650 +80 Bronze
Kingston 4x2 1333Mhz Ram
GT730
Asus P5G41C-MLX Combo Design

Hmm, anladım hocam peki bunun bir çözümü var mıdır? Çünkü birkaç videoda çalıştırabildiklerini görmüştüm.

Onların Anakartı farklıdır. Attığım işlemciyi araştır kendinde emin ol. Link'te satıcıya güvenebilirsen al.

Yeni konular

Geri
Yukarı