İnternet kafe vs şahsi bilgisayar

Makaleler
45
Merhaba,

Her gün oyun oynayan birisi değilim. Laptop almak istiyorum. Ancak internet kafeye gittiğim zaman taş çatlasın 3 saat oynuyorum. Öbür türlü bir ya da iki saat. Dediğim gibi her zaman oynamıyorum. LoL ve Valorant oynuyorum birer el, o kadar yani. Başlıktaki gibi düşünürsek hangisi daha mantıklı olur? İnternet kafeye haftada en fazla 3 kere gidiyorum.

İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Her gün oyun oynayan birisi değilim. Laptop almak istiyorum. Ancak internet kafeye gittiğim zaman taş çatlasın 3 saat oynuyorum. Öbür türlü bir ya da iki saat. Dediğim gibi her zaman oynamıyorum. LoL ve Valorant oynuyorum birer el, o kadar yani. Başlıktaki gibi düşünürsek hangisi daha mantıklı olur? İnternet kafeye haftada en fazla 3 kere gidiyorum.

İyi Sosyaller.
Saatliği kaç lira kafenin?

Aylık 550, yılda 6600 lira yapıyor. Yani şahsi PC bence daha mantıklı olacaktır. Biraz daha pahalı ama ortalama bir bilgisayar almanız, önerimdir.
Hocam, o zamana kadar hem net hem PC fiyatları artar. Yapacak bir şey yok. Para biriktirmeye başladım. Abim kredi çekse ona vereceğim ama vermiyor işte. Kendim para üstüne katmak gerekecek.

Hocam, o zamana kadar hem net hem PC fiyatları artar. Yapacak bir şey yok. Para biriktirmeye başladım. Abim kredi çekse ona vereceğim ama vermiyor işte. Kendim para üstüne katmak gerekecek.

Dolar al biriktirirken. Değer kaybetmesin. Ama eğer 1 yıl içinde oyunlardan bıkacağım derseniz pc almayın.

Dolar al biriktirirken. Değer kaybetmesin. Ama eğer 1 yıl içinde oyunlardan bıkacağım derseniz pc almayın.
Benimki kafa dağıtmak amaçlı. Zaten işe gidip geliyorum ve oydu buydu derken 21.00 bulur. Ondan sonra zaman kalmıyor zaten. Oyunda bende bağımlılık değil fakat dediğim gibi kafa dağıtmak amaçlı. Belli bir süre sonra bırakırım.

Ayrıca, bilgisayarla yaptığım herhangi bir işlem yok. Sadece boş boş bilgisayarın ekranına bakıyorum. Hiçbir işime yaramıyor bilgisayar. Sizce gereksiz mi?

Bence kesin almalısın rahatlığı yeter.

• Yemeğini alıp bilgisayar karşısına oturup oyun oynayabilir, istersen dizi ve filmlerini de izleyebilirsin.
  • İşe gittiğin için boş vakitlerin kısıtlı oluyor, zamanını çok daha iyi değerlendirirsin.
  • Rahat edersin dediğim gibi yemek yeme lüksü, yatarak oynama lüksü. Sessizlik...

Baktın sarmadı, ki bence öyle bir ihtimal yok. Bir süre kullandıktan sonra satarsın.

Geri
Yukarı