İnternet kafeciye 1500 TL ücret vermek

500872

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım ekran kartım, RAM, SSD ve CPU soğutucusu geldi.

Bunları söküp takmaktan pek anlamıyorum.
İnternet kafeciden rica ettim.

İşte abi şu parçaları takıp termal macunu falan sürersen PC'ye bir temizlik yaparsan.
Üzerinede temiz bir format atarsan kaça patlar dedim en fazla 1500 TL olur kardeşim dedi.

Bunlar haricinde net kafeciden BIOS ayarlarından RAM'lerin hız aşırtmasını yapmasını da isteyeceğim.
Ek olarak belki bir de format USB isteyebilirim.

Şimdi sizce piyasası bu mu yoksa adam bizi mi koparıyor :D

Manisa'da yaşıyorum başka bir net kafeciye daha gittim oda yakın bir fiyat verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şaka gibi fiyat. Sadece parça montajı ve format için 1500 TL alacak, doğru mu anladım? Yok hocam yapmayın, kazık atıyor eğer böyleyse. 100 lira etmez bunları yapması.

Evet hocam, dediğiniz gibi. Bir de termal macunu sürecek ve kasanın temizliği ki kasam da çok kirli bir kasa değil, 6 ay oldu alalı. Temiz kullanıyorum.

Hocam şaka gibi fiyat. Sadece parça montajı ve format için 1500 TL alacak, doğru mu anladım? Yok hocam yapmayın, kazık atıyor eğer böyleyse. 100 lira etmez bunları yapması.
Hocam ne yapsam sizce ne tavsiye edersiniz ? Manisa'da yaşıyorum.

Evet hocam, dediğiniz gibi. Bir de termal macunu sürecek ve kasanın temizliği ki kasam da çok kirli bir kasa değil, 6 ay oldu alalı. Temiz kullanıyorum.
Belki kasa temizliğiyle 200 falan olur. YouTube'dan, internetten, aldığınız ürünlerin kılavuzlarından vs. bakarak halledersiniz montaj işini, termal macunu da YouTube'dan veya forumdan öğrenebilirsiniz. Kasa temizliği de zaten kirli değilse, üstünden hafif geçerek halledersiniz. 1500 TL'lik iş değil. Harbi kazık.

Madem yapamam diyorsun ben de yapamıyorum korkuyorum çünkü. Düzgün işin ehli birine ver. Sadece bilgisayar tamiri yapan bir yer olabilir.
Yarın birkaç net kafe gezip olta atmayı düşünüyorum işte. Üstteki internet kafeye sordum da 500 TL fiyat verdi. Sizde durumlar ne deyip fiyatı düşürmek var aklımda :D

Adam saat maliyeti yüksek hocam, şaka gibi değil o yüzden. Parça değeri belirli bir miktarın altında değilse ben de hizmet ilanımda o civardan aşağı istemem açıkçası çünkü adresine kadar git kur uğraş dön tüm gününü alıyor.
Ha işte buradaki arkadaş ayağına getiriyor, parça seçim-araştırma-alım kısmını da yapmıyor. O yüzden bi' tık yüksek :D

Geri
Yukarı