İnternet kafeciye 1500 TL ücret vermek

Hocam ne yapsam sizce ne tavsiye edersiniz? Manisa'da yaşıyorum.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi saece bilgisayar tamiri üzerine yoğunlaşmış bir yer arasın gözün. En azından işini bilir, tak diye yapar, yaptıktan sonra da sorun yaşamazsın (ve muhtemelen işçiliğinin arkasında daha çok durur).

Adam saat maliyeti yüksek hocam, şaka gibi değil o yüzden. Parça değeri belirli bir miktarın altında değilse ben de hizmet ilanımda o civardan aşağı istemem açıkçası çünkü adresine kadar git kur uğraş dön tüm gününü alıyor.
Ha işte buradaki arkadaş ayağına getiriyor, parça seçim-araştırma-alım kısmını da yapmıyor. O yüzden bi' tık yüksek :D
yok hocam ben onun ayağına götürüyorum o gelmiyor belirteyim bunu birde format atacak

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım ekran kartım, RAM, SSD ve CPU soğutucusu geldi.

Bunları söküp takmaktan pek anlamıyorum.
İnternet kafeciden rica ettim.

İşte abi şu parçaları takıp termal macunu falan sürersen PC'ye bir temizlik yaparsan.
Üzerinede temiz bir format atarsan kaça patlar dedim en fazla 1500 TL olur kardeşim dedi.

Bunlar haricinde net kafeciden BIOS ayarlarından RAM'lerin hız aşırtmasını yapmasını da isteyeceğim.
Ek olarak belki bir de format USB isteyebilirim.

Şimdi sizce piyasası bu mu yoksa adam bizi mi koparıyor :D

Manisa'da yaşıyorum başka bir net kafeciye daha gittim oda yakın bir fiyat verdi.

Kendinizi hiç yormayın. Ram+Ssd ve Ekran kartını takmanız toplam 2 dakikanızı almayacak ve kesinlikle yanlış takma ihtimaliniz yok - Çekiç ve matkap kullanmayacaksanız :)

İşlemci montajı da aslında çok kolaydır fakat onu da videolara bakarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

Format atmak artık çok basit olduğundan USB bellek ile onu da çözebilirsiniz.

Kendinizi hiç yormayın. RAM+SSD ve ekran kartını takmanız toplam 2 dakikanızı almayacak ve kesinlikle yanlış takma ihtimaliniz yok - çekiç ve matkap kullanmayacaksanız :)

İşlemci montajı da aslında çok kolaydır fakat onu da videolara bakarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

Format atmak artık çok basit olduğundan USB bellek ile onu da çözebilirsiniz.

500 TL falan gözden çıkarmıştım gerçekn kazıklayacak enayi arıyorlar dediğiniz gibi kendim yapacağım.

Bu basitlikte şeyleri başkalarına yaptıracak zenginlikte bir ülke ne zaman olduk çok merak ediyorum. İnternetten izleyerek 30 dakikada her şeyi sıfırdan öğrenerek yapabileceğin işlemler bunlar. Hadi teknolojiden anlamayan yaşlı bir dayı olsan eyvallah da... Ha ben olsam tanımadığım birisi böyle bir şey istese 1000-1500₺ para isterdim sonuçta o aldığın parçalardan birisi harbiden bozuk gelmiş olsa ve ben taktıktan sonra bu bozuk kardeşim desen bu sefer ümüğümü sıkarsın sıfır ürünümü bozdun diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı