İnternetten bulunan Template ile site açılırsa telif hakkı durumu oluşur mu?

Ylcnsalih

Decapat
Daha fazla  
İnternetten bulduğum template'i kendi sitem gibi kişiselleştirip internette yayınlayabilir miyim? Domain alan adı alıp internette yayınlarsam telif hakkı durumu falan olur mu? Template sahibi telif atabilir mi?

İnternetten bulduğum Template'i kendi sitem gibi kişiselleştirip internette yayınlayabilir miyim? Domain alan adı alıp internette yayınlarsam telif hakkı durumu falan olur mu? Template sahibi telif atabilir mi?

Ücretsiz templatelerde sorun çıkmaz sadece doğru kaynaktan indirmeye çalışın dosyayı adı üstünde ücretsiz.
sitenize işinize uyarlamak zorundasınız fakat kendi yapımınız vesaire olduğunu belirtmeyin.

Ücretsiz templatelerde sorun çıkmaz sadece doğru kaynaktan indirmeye çalışın dosyayı adı üstünde ücretsiz.
sitenize işinize uyarlamak zorundasınız fakat kendi yapımınız vesaire olduğunu belirtmeyin.
Teşekkürler cevabınız için, 2 sorum daha olacak.
1. Siteyi kendim yaptım diye tanıtsam sorun olur mu?
2. Doğru kaynaktan indirmeye çalışın demişsiniz, doğru kaynak dedğiniz şey nedir acaba nasıl yani ya da doğrusunu nereden bulabilirim?

Teşekkürler cevabınız için, 2 sorum daha olacak.
1. siteyi kendim yaptım diye tanıtsam sorun olur mu?
2. doğru kaynaktan indirmeye çalışın demişsiniz, doğru kaynak dedğiniz şey nedir acaba nasıl yani ya da doğrusunu nereden bulabilirim?

Düzenlemesi bana ait diye belirtebilirsiniz fakat yazılımın size ait oldugunu iddia etmeyin sıkıntı orada başlar. Doğru kaynak demek istediğim şey ise eğer isim vesaire belirtilmişse template için aratın yapımcının sitesinde bulabilirsiniz belki de.

Genelde zaten kodların içinde licence olarak belirtiyor yapman ve yapmaman gerekenleri. Çoğunluğu kişisel kullanım için düzenlenmeye ve kullanmaya izin veriyor fakat footer kısmındaki bilgileri silmeme şartı ile. A şirketi yapıyorsa mesela designed by A yazar genelde ve onu silmeniz durumunda dava açıyorlar.

Düzenlemesi bana ait diye belirtebilirsiniz fakat yazılımın size ait oldugunu iddia etmeyin sıkıntı orada başlar. Doğru kaynak demek istediğim şey ise eğer isim vesaire belirtilmişse template için aratın yapımcının sitesinde bulabilirsiniz belki de.

Teşekkürler.

Genelde zaten kodların içinde licence olarak belirtiyor yapman ve yapmaman gerekenleri. Çoğunluğu kişisel kullanım için düzenlenmeye ve kullanmaya izin veriyor fakat footer kısmındaki bilgileri silmeme şartı ile. A şirketi yapıyorsa mesela designed by a yazar genelde ve onu silmeniz durumunda dava açıyorlar.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı