IPad 2021 mi 2022 mi?

Kleith

Hectopat
Öncelikle ders için almayı düşünüyorum, oyun hobim de var büyük ihtimalle o amaçla da kullanırım. Hangisini önerirsiniz? İşlemci farkı varmış çok hisseder miyim? 2022 almak 5000 Tl fiyat farkına değer mi?

iPad’ler kesinlikle fiyatına değer. Çok uzun ömürlü cihazlar. Daha da uzun ömrü olsun diyorsan güncel olanı alıp kullan. 9 yıldır iPad Air 2 kullanıyorum.

Öncelikle ders için almayı düşünüyorum, oyun hobim de var büyük ihtimalle o amaçla da kullanırım. Hangisini önerirsiniz? İşlemci farkı varmış çok hisseder miyim? 2022 almak 5000 Tl fiyat farkına değer mi?
•A14 Bionic
•+1GB RAM (4GB)
•Daha büyük ekran
•Daha iyi ekran/gövde oranı
•Type-C
•Daha güncel bir cihaz olması ile değer.

2022'nin işlemcisi A14 bionic ile 2021'in işlemcisi A13 arasında ciddi fark var. Onun dışında 2022'de tuş olmadığı için çerçeveler daha ince ve şık. İşinize yarar mı bilmem ama kamerası daha iyi. Bence kesinlikle 2022 tercih edilmeli.

iPad Mini 6 almayı düşündüm. Sonra iPad 10 almayı düşündüm. Az daha düşüp iPad 9 diye düşündüm. iPad 8 ikinci el aldım. Parayı basıp daha yeni tasarımlı iPad 10 almak ve güncel olanla ilerlemek daha mantıklı olur, param olsa yapardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı