iPad ekran koruyucusu olmadan Apple Pencil ekrana zarar verir mi?

HeisenBerky

Hectopat
Daha fazla  
Eylül ayında iPad Air 5 aldım ders ve genel medya tüketimi için kullanıyorum. Ekran koruyucu konusunda çıkmaza girdim fikirlerinizi merak ediyorum. Apple Pencil ile kullandığım için ekranın çizilmesinden korkuyordum paperlike denedim ucuz bir üründü görüntü kalitesine düşürdüğü için kullanmayı bırakıp jetech marka ekran koruyucu aldım bu sefer de Apple Pencil fazla kaygan olan yüzeyde iyi bir hissiyat sunmuyor. Üstelik piyasadaki en iyi ürünlerden biri olmasına rağmen görüntüyü yine kötü etkiliyor. Sadede geleyim biraz önce koruyucunun camında bir bölüme garip bir lekenin bulaştığını gördüm her türlü sıvı ile silmeme rağmen çıkaramadım bu yüzden koruyucuyu çıkarıp attım. Şimdi bir süre koruyucu olmadan kullanmayı planlıyorum Apple Pencil ekrana zarar verir mi? Ya da bu durumdan kaygılanmaya gerek var mı? Ekran koruyucu olayı mantıksız gelmeye başladı açıkçası para verip en iyi deneyimi yaşamak istediğim cihazda koruyucu kullanırsam görüntü kalitesinden taviz veriyorum kullanmaz isem ekranın uzun süreli kullanımda çizilme durumu var? Siz ne tavsiye edersiniz alternatif çözümler var mıdır? Uzun süredir pencil ile koruyucusuz kullanıp ekranın durumu hakkında bilgi verebilecek var mı?

Zaman icinde kilcal cizikler illa ki olur. Bunlara takilan biri degilsen ekran koruyucu kullanmana gerek yok. Ama titiz biriysen ekran koruyucu kullanmani tavsiye ederim.

Naptın hocam taktırdın mı ekran koruyucu? Bende boşa para harcamak istemiyorum. Ekran koruyucu olmadan çok daha güzel gözüküyor. Temizlerken hafif nemlendirilmis mikrofiber bezle temizliyorum bir şey olmaz umarım.

Geri
Yukarı