iPhone 11 pil seviyesinin bir senede %88'e düşmesi normal midir?

O döngü öyle işlemiyor. %20 ile %80 arasında bırakılan batarya her şarjda %60 döngü bitiriyor öyle oluyor. Dediğim gibi koskoca Apple, Samsung bilmiyor mu da telefonlara batarya koruma modu ile %85 seviyelerine sınırlıyorlar?

Ekmeği azaltmanı tavsiye ederim, çünkü %60 döngü ile kullanılan cihaz daha erken şarja takılacak, bu şekilde döngü hızı artacaktır.

Ürünüm orijinal TR cihazı. Gürgençler garantilidir.
Alalı 1 sene oldu. Ve pil şu an 88 de. Genel de 20'nin altına düşmeden şarja takmam. Ve 100 olana kadar bırakırım. Ama sanırım sağlıklı olan bu değilmiş. Kısacası arkadaşlar pil seviyesinin bu kadar düşmesi normal midir? Yoksa bir sıkıntısı mı var?

Ekstra olarak da son zamanlarda şarj da çok kullanıyorum.
Yazılım güncellemelerini düzenli olarak hep yaptınız mı?

Ekmeği azaltmanı tavsiye ederim, çünkü %60 döngü ile kullanılan cihaz daha erken şarja takılacak, bu şekilde döngü hızı artacaktır.

Bataryayı tamamen bitirmek veya tamamen şarj etmek bataryayı strese sokar, ısınmasına sebep olur ömrünü de kısaltır. Ayrıca her döngü %100 şarj üzerinden değerlendirilir şarja takıp çıkarma sayısı olarak değil.

Ekmeği azaltmanı tavsiye ederim
Ekmek yemiyorum arada bir kepek ekmek sadece 😎

Bataryayı tamamen bitirmek veya tamamen şarj etmek bataryayı strese sokar, ısınmasına sebep olur ömrünü de kısaltır. Ayrıca her döngü %100 şarj üzerinden değerlendirilir şarja takıp çıkarma sayısı olarak değil.
Hocam siz ne demek istediğimi anlamıyorsunuz, iki kere %60'lık kullanım tek seferde olana nazaran daha hızlı prize gitmenize neden olacak.

İstemem yan cebime koy misali, pil bu yöntem ile yıllarca dayanmıyor, birkaç aycık daha uzun gidiyor 🙂

Ekmek yemiyorum arada bir kepek ekmek sadece 😎
Sizde bendensiniz hocam, saygılar 😎

Evet yapıyorum hatta güncelleme bazen gelir gelmez bazen de bir iki gün geç.
O halde size şu kadar diyeyim. Bugüne kadar istersen üfleyerek kullanmış olun isterseniz zorlayarak. Planlı eskitmenin kralı iPhone 11 modeline uygulanıyor. Çok normal bu seviyeye inmesi. Güncelledikçe daha da hızla eriyecek bilginiz olsun.

O halde size şu kadar diyeyim. Bugüne kadar istersen üfleyerek kullanmış olun isterseniz zorlayarak. Planlı eskitmenin kralı iPhone 11 modeline uygulanıyor. Çok normal bu seviyeye inmesi. Güncelledikçe daha da hızla eriyecek bilginiz olsun.

Allah razı olsun bilgi için o zaman. Zaten telefonu güncelledikçe bazı değişik sorunları olmaya başladı. O zaman daha güncellemem. Gittiği yere kadar da kullanırım. Yapacağım tek şey de bu olur. Onun dışında bir ihtimal düşük güç modunda kullanmamaya özen gösteririm.

Hocam siz ne demek istediğimi anlamıyorsunuz, iki kere %60'lık kullanım tek seferde olana nazaran daha hızlı prize gitmenize neden olacak.

İstemem yan cebime koy misali, pil bu yöntem ile yıllarca dayanmıyor, birkaç aycık daha uzun gidiyor 🙂

Sizde bendensiniz hocam, saygılar 😎

Son olarak düşük güç modu zararlı mıdır? Bir de şarj da kullanmak son kez sorayım. Cevap veren olmamış.

Allah razı olsun bilgi için o zaman. Zaten telefonu güncelledikçe bazı değişik sorunları olmaya başladı. O zaman daha güncellemem. Gittiği yere kadar da kullanırım. Yapacağım tek şey de bu olur. Onun dışında bir ihtimal düşük güç modunda kullanmamaya özen gösteririm.

Sizden de razı olsun. Güncellemeyecekseniz de %20-%80 arasında kullanmaya, şarjda kullanmamaya özen gösterin.

Son olarak düşük güç modu zararlı mıdır? Bir de şarj da kullanmak son kez sorayım. Cevap veren olmamış.

Düşük güç modu zararlı diyenler de var. Ben hiçbir zaman zorda kalmadıkça açmadım. Net olarak zararlı mı zararı yok mu bir şey diyemem. Sadece telefonlarını şarj ettikten sonra direkt daha uzun dayansın diye ihtiyacı olmadan düşük güç moduna açma mantığına karşıyım. Bırakın cihaz gösterebildiği performansı göstersin :)
Şarjda kullanmak pili ekstra ısıttığı için çok zararlı. Hele şarjda oyun oynamak, görüntülü görüşmek falan...

Geri
Yukarı