iPhone 11 vs Samsung A54 5G

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibinin asıl sorusuna gelelim, bir kere iPhone kullanın sadece hocam. Android kullanarak pişman olmayın. Ciddiyim sadece bir gün kullandıktan sonra zaten çok seveceksiniz Siri'yi, App Store'u vs. Bu kadar güzel bir arayüz ile bu kaliteli telefonu kullanmak çok zevkli. Elma logosu'nu saymıyorum hadi, malzemesi bile kaliteli! Gelelim App Store'daki her şey paralı yalanına, dediğim gibi yalan. İsterseniz kendiniz bakın paralı uygulama olacak tabii ki Play Store'da sanki ücretli uygulama yok. iPhone kalitedir, aksini iddia eden iPhone kullanmamıştır ya da Android fanboyu'dur.

Selam Samsung Galaxy A13 telefonum var yazılım güncellemesi aldı Android 13. giriş segment olduğu için takılmalar var ancak zaten en başta da vardı. Çünkü bu bir giriş segment. Babam 2018 yılından beri ilk çıktıktan 3 4 gün sonra Huawei Mate 20 Pro aldı hala kullanıyor adamcağız gram kasma yok. Lütfen yaptığınız saçma yorumları kendinize saklayın çünkü etraftan duyduğunuz gram teknolojiden anlamayan boş insanların dedikleri şeyler onlar.

Hocam Mate 20 Pro öneriyorsunuz fiyatına bakıldığında 20 bin TL diyor bu durum sizce de bu durum normal değil mi A54 dediğimiz telefon ise 2-3 yıl sonra kasmalara başlayacak bir telefon olacak şimdi iPhone önerme sebebim şurada önceki Android telefonlarımdan Redmi Note 8 Pro'dan örnek vereyim 1 yıl kasmadan gitti 2. yıla kasmalar vs ile girdi telefon yeniden açılmaya açılmıyordu o kadar uzun sürüyordu sonrasında iPhone 11 geçiş yaptım çağ atlamış gibi hisettim sonrasında durumlardan dolayı satmak zorunda kaldım iPhone 7'ye geçiş yaptım iPhone 7 dediğimiz telefon ise 2016 da veya 2017 de çıkmış bir telefondur bir kasma vb yok bu yüzden iPhone hocam işletim sistemindeki optimizasyonlar sağlam ömürlük telefon gibi bir şey şimdi diyeceksiniz IPhone'larda kasıyor o batarya ömrümden dolayı batarya sağlınız düşükse iPhone yazılımı kendini buna göre ayarlıyor hızını bataryanın daha çabuk ölmemesi adına yani iPhone 7 gibi bir telefon hala ayakta iPhone 11 kullanmış biri olarak bu karşılaştırmaya katıldım ben Mate 20 Pro dediniz sıfır fiyatına baktığımda 20 bin TL diyor şöyle bir düşünün Samsung'da a serisi adeta bir çöptür alınmaz s serisine pek bir şey diyemem onlarda fena değil S22 FE kulanan birisi var ailemde hala bir problemi yok ama bir yerden sonra artık kurtarmıyor Android yazılım işini beceremiyor yeni özellikler getireceğim diye hızlı çalışıp bozuk çıkarıyorlar Android hikayem böyle başladı böyle bitti hocam benim iPhone 11 kullandığımdan böyle konuşabiliyorum öncelerinde Samsung A70 de kullandım belirtmeyi unuttum Samsung'un a serisi pişmanlıktır.

Hocam Mate 20 Pro öneriyorsunuz fiyatına bakıldığında 20 bin TL diyor bu durum sizce de bu durum normal değil mi A54 dediğimiz telefon ise 2-3 yıl sonra kasmalara başlayacak bir telefon olacak şimdi iPhone önerme sebebim şurada önceki Android telefonlarımdan Redmi Note 8 Pro'dan örnek vereyim 1 yıl kasmadan gitti 2. yıla kasmalar vs ile girdi telefon yeniden açılmaya açılmıyordu o kadar uzun sürüyordu sonrasında iPhone 11 geçiş yaptım çağ atlamış gibi hisettim sonrasında durumlardan dolayı satmak zorunda kaldım iPhone 7'ye geçiş yaptım iPhone 7 dediğimiz telefon ise 2016 da veya 2017 de çıkmış bir telefondur bir kasma vb yok bu yüzden iPhone hocam işletim sistemindeki optimizasyonlar sağlam ömürlük telefon gibi bir şey şimdi diyeceksiniz IPhone'larda kasıyor o batarya ömrümden dolayı batarya sağlınız düşükse iPhone yazılımı kendini buna göre ayarlıyor hızını bataryanın daha çabuk ölmemesi adına yani iPhone 7 gibi bir telefon hala ayakta iPhone 11 kullanmış biri olarak bu karşılaştırmaya katıldım ben Mate 20 Pro dediniz sıfır fiyatına baktığımda 20 bin TL diyor şöyle bir düşünün Samsung'da a serisi adeta bir çöptür alınmaz s serisine pek bir şey diyemem onlarda fena değil S22 FE kulanan birisi var ailemde hala bir problemi yok ama bir yerden sonra artık kurtarmıyor Android yazılım işini beceremiyor yeni özellikler getireceğim diye hızlı çalışıp bozuk çıkarıyorlar Android hikayem böyle başladı böyle bitti hocam benim iPhone 11 kullandığımdan böyle konuşabiliyorum öncelerinde Samsung A70 de kullandım belirtmeyi unuttum Samsung'un a serisi pişmanlıktır.
Huawei mate 20 pro önermedim yanlış anladınız. 2018 yılında dolar 3 TL'ydi ve babam o telefonu 5k'ya almıştı. Ben Huawei mate 20 pro önermedim sadece Androidler 2 yıl sonra kasıyor diyen kişilerden bahsettim.

A serisi pişmanlık değil ayrıca siz A70 ile A54'ü bir tutuyorsunuz ve oldukça eski bir modelden bahsediyorsunuz. A70'in 2 3 katı gibi bir şey A54. Az özelliklerine bakın zaten anlarsınız.

Evet malesef 🤣 Allah kabul etsin orucunuzu bende çok acıktım istanbuldaysanız son 1 saat 30 dakika 🥰

1679929061166.png

Burada Android vs iOS tartışma yeri değil. Adam sadece iPhone mu A54 mü diye sormuş niye boş yere kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz? Haklı çıkayım derken daha çok batıyorsunuz haberiniz olsun.

Dediğim gibi iPhone 11 sıfır alınacaksa alınmaz 2. elde tercih edilebilir ama güncelleme desteği, ekran kalitesinden ve yeni telefon olduğundan dolayı A54 tercih ederdim.

A serisi pişmanlık değil ayrıca siz A70 ile A54'ü bir tutuyorsunuz ve oldukça eski bir modelden bahsediyorsunuz. A70'in 2 3 katı gibi bir şey a54. az özelliklerine bakın zaten anlarsınız.

Tamamda hocam az önce Android'ler 2 yıl sonra kasıyor diyenlere laf ediyordunuz A70 2019 da çıkmış bir telefon hatta sizin için özellik karşılaştırması yapıp geliyorum iPhone 7 kullandığım halde kasma vb yok bu işletim sistemiyle alakalı Ferrari'ye Tofaş motoru takmak gibi bir şey Android'in yaptığı.

Yalan mı hocam? Kasıyor bal gibi. Pişmanım artık sadece iPhone kullanacağım.
Sizi ciddiye almak istemiyorum bakın anlattığım gibi Babam ilk çıktığından beri Huawei Mate 20 Pro kullanıyor. Telefon 2018 yılında çıktı malesef 2020'den sonra güncelleme alamadı biliyorsunuz Huawei'ye Apple bir şeyler yapmıştı. ama şuan Huawei'nin en güncel sürümünü bile aldı telefon. Gram kasma yok bakın telefon ilk günkü gibi 4 yıldır aşırı yoğun şekilde kullanılıyor. Bataryasının durumu vahim ancak telefon gram kasmıyor.

Gercekten tebrik ediyorum cok güzel ozetlemissiniz ancak sadece konuya a serisi olarak bakmamak lazım.

Tamamda hocam az önce Android'ler 2 yıl sonra kasıyor diyenlere laf ediyordunuz A70 2019 da çıkmış bir telefon hatta sizin için özellik karşılaştırması yapıp geliyorum iPhone 7 kullandığım halde kasma vb yok bu işletim sistemiyle alakalı Ferrari'ye Tofaş motoru takmak gibi bir şey Android'in yaptığı.
Arada 4 yıl var, 2 yıl değil. Ayrıca telefonun kasması sizin kullanma şeklinize göre değişebilir ki anlattıklarımı okuyun anlayacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı