iPhone 12 3400 TL'ye pil değiştirip kullanmaya devam edilir mi?

iPhone 15 Pro Max'in pil değişimi 3700TL iken iPhone 12'ye 3400 istemeleri abartıdır. Yetkili servis dışında temiz bir yerde yarı fiyatına değiştirilebilir diye düşünüyorum.

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama F/P Pro gibi kurumsal onarım sağlayan firmalar güvenilir oluyorlar.
Neredeyse yarı fiyatına bu bahsettiğim yerde değişim sağlayabileceğinizi düşünüyorum.

1.300TL fark var hocam orijinal ile arasında

Hangi ildesiniz bilmiyorum ama F/P Pro gibi kurumsal onarım sağlayan firmalar güvenilir oluyorlar.
Neredeyse yarı fiyatına bu bahsettiğim yerde değişim sağlayabileceğinizi düşünüyorum.
Bunlar orijinal servise yakın para alıyor, batarya değişimi gibi basit bir şeyde gitmek çok mantıklı olmaz. Bir de kendi logolu bataryalarını takıyorlar, orijinal iPhone bataryası olduğunu hiç zannetmiyorum. Piyasa malına logo bastırıyorlar muhtemelen.

Apple kendi servisi hariç orijinal pil satmıyor. Diğer yerlerde yarı fiyatına yaptırırsın ama orijinale göre yarı ömrü olur. 12 çok eski değil pilin hammaddesi bitmemiştir. Taktırabilirsin. Ama bu pilde 20-80 gibi kullan ve sıcakta bırakma.

Bunlar orijinal servise yakın para alıyor, batarya değişimi gibi basit bir şeyde gitmek çok mantıklı olmaz. Bir de kendi logolu bataryalarını takıyorlar, orijinal iPhone bataryası olduğunu hiç zannetmiyorum. Piyasa malına logo bastırıyorlar muhtemelen.

Çıkma parça kullanıyorlar. Üstünde FPPRO yazan bataryalar orijinal değil zaten yan sanayi. Hem orijinal hem de yan sanayi hizmetleri var.

Apple kendi servisi hariç orijinal pil satmıyor. Diğer yerlerde yarı fiyatına yaptırırsın ama orijinale göre yarı ömrü olur. 12 çok eski değil pilin hammaddesi bitmemiştir. Taktırabilirsin. Ama bu pilde 20-80 gibi kullan ve sıcakta bırakma.

Bir iPhone 12 cihazı yurt dışından uygun fiyata alıyorlar. Adetli satın aldıkları için daha uyguna geliyor. Ortalama 15.000₺'ye sıfır cihaz getirseler parça parça satarak 50.000₺-60.000₺ para kazanıyorlar ve daha çok karları oluyor.
Açıklamaları da bu şekilde olmuş. Mantıklı iş bence.
Haliyle Apple garantili değil servis garantili onarım sağlamış oluyorlar. Nihayetinde yan sanayi veya orijinal parça ile değişim sağlanıyor. Fiyatlarını tam bilmiyorum. Apple'da 3.400₺ ise burada da ortalama 2.000₺ fiyat biçseler mantıklı olur. Daha fazlası mantıklı olmaz.

Çıkma parça kullanıyorlar. Üstünde FPPRO yazan bataryalar orijinal değil zaten yan sanayi. Hem orijinal hem de yan sanayi hizmetleri var.

Apple dışarıya parça satmıyor. Onlar yurt dışı cihazların vs. parçalarını kullanıyorlar. Bataryayı oraya yaptırmak yerine 650₺'ye Deji batarya alıp 350₺ telefoncuya versem 1000₺. Öyle yerler daha profesyonel hizmetler için anakart vs. mantıklı oluyor. Orijinal servise gidilmeyecekse ben Deji batarya almayı öneririm.

Orijinal taktırın derim yan sanayi takmayın. Ayrıca pili değiştirmeye vermek için gidince vermeden de sıfırlıyorlar Apple servisleri. Pil değiştikten sonra 1 kere daha sıfırlayıp veriyorlar. Servise vermeden önce yedeklerinizi alın derim.

Orijinal taktırın derim yan sanayi takmayın. Ayrıca pili değiştirmeye vermek için gidince vermeden de sıfırlıyorlar Apple servisleri. Pil değiştikten sonra 1 kere daha sıfırlayıp veriyorlar. Servise vermeden önce yedeklerinizi alın derim.

Apple batarya değişimlerinde sıfırlama işlemi sağlamıyor.
2 kere iPad, 2-3 defa da iPhone cihazlarımı batarya değişimi için götürdüğüm oldu. Hiç birinde de sıfırlama yapmadılar.
Sadece ekran koruyucu varsa onu söküyorlar.
Cihazı vermeden önce sıfırlanmaması gerektiğini söylerseniz cihaz zaten servis moduna alınarak gönderiliyor.
Sadece Apple değil Samsung'ta da bu işlem böyle gerçekleşiyor.

Apple batarya değişimlerinde sıfırlama işlemi sağlamıyor.
2 kere iPad, 2-3 defa da iPhone cihazlarımı batarya değişimi için götürdüğüm oldu. Hiç birinde de sıfırlama yapmıyorlar.
Sadece ekran koruyucu varsa onu söküyorlar.
Cihazı vermeden önce sıfırlanmaması gerektiğini söylerseniz cihaz zaten servis moduna alınarak gönderiliyor.
Sadece Apple değil Samsung'ta da bu işlem böyle gerçekleşiyor.

Zamanında kullandığım iPhone7'yi vermek için önce Apple destekle iletişim kurdum. Bizzat Apple çalışanı bana en yakın servis noktalarını söyledi ve cihazı sıfırlayarak göndermemi belirttiler. Onlar yeni pili taktıktan sonra yine sıfırladıklarını söyledi. Apple danışmanı böyle dediği için yazdım belki artık kural değişmiş de olabilir. Yedek alsın zaten verirken ne olur ne olmaz :)
Ekstra konu sahibi eğer çok takılırsa bu noktaya yine Apple desteğe bağlanıp sorabilir.

Geri
Yukarı