iPhone 12 bazen arama yapmıyor

Enes H. Uğur

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. iPhone 12 kullanıyorum ancak telefonum bazı zamanlar arama yapmıyor, yeniden başlattığımda düzeliyor.
Çok problem olmuyor ancak teknik bir sorun olabilir mi? Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

telefon daha önce anakart ile ilgili tamir gördüyse ya da daha önce başka bir konudan açıldıysa emin olun anakatta şebekeden kasaya giden yolda bir pürüz vardır belki oksitlenme olabilir. Ha ben hiç açtırmadım diyorsanız telefon darbe aldıysa bu gibi durumlar yine yaşanabiliyor.

telefon daha önce anakart ile ilgili tamir gördüyse ya da daha önce başka bir konudan açıldıysa emin olun anakatta şebekeden kasaya giden yolda bir pürüz vardır belki oksitlenme olabilir. Ha ben hiç açtırmadım diyorsanız telefon darbe aldıysa bu gibi durumlar yine yaşanabiliyor.
Yok, telefonum daha önce hiç açılmadı tamir de görmedi ancak çok sık paten kayan biriyim, küçük bir taş yüzünden ayağım takılıp düşmüştüm ancak telefonum o kadar sert darbe almamıştı yani görünen yüzeyde bir yoktu garantiye yollamalı mıyım sizce?

IOS surumun ile alakali olabilir, guncel mi?
Güncel

Yok, telefonum daha önce hiç açılmadı tamir de görmedi ancak çok sık paten kayan biriyim, küçük bir taş yüzünden ayağım takılıp düşmüştüm ancak telefonum o kadar sert darbe almamıştı yani görünen yüzeyde bir yoktu garantiye yollamalı mıyım sizce?

Güncel
bende 12 mini kullanıyorum son güncellemeye geçtim şebeke ile herhangibir sorun yaşamadım ki apple telefonlar diğer firmalar gibi değil bir android sürümü yayınlanıyor firma telefonunu ona entegre çalıştırıyor evet o telefonda sapıtmalar yaşanabilir fakat apple hem yazılım hem donanım kısmını kendi üretiyor ve ona göre entegre ediyor ,bence garantiye gönderin ben kesinlikle darbe kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve çözümü basit olacaktır .

Geri
Yukarı