iPhone 12 mini fotoğrafı biraz büyütünce görüntü netleşmesi

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Çektiğim fotoğraflar galeride bulanık gözüküyor ama ufacık yakınlaştırdığımda o bulanıklık düzeliyor ve netleşiyor. Ama yine de çok sinir bozucu bir durum. Örnek olarak konu atıyorum.
Bana yardımcı olabilir misiniz? Daha yeni aldım ve böyle saçma bir sorunu var. Fotoğrafı çektiğimde hafif bulanık gözükmesini istemiyorum. Direk Zoom yapmadan da net gözükmesini istiyorum.

Yapabiliyorsanız başka bir telefonla video çekin veya ekran kaydı alın, ekran kaydında sorun ekranda mı yoksa yazılımsal mı onu anlarız.
Büyük ihtimal yazılımsal. Fotoğrafı çekiyorum ve HD olarak gözüküyor, çok azıcık Zoom yapıp geri çektiğimde ise normal çözünürlüğüne geri dönüyor. Başka bir forumda şöyle bir yazı gördüm. 'Olayın sebebi ekran çözünürlüğünüz düşük olması , resim yüksek çözünürlüklü olduğu için sizin hd ekranda downscale olur ve bulanıklaşır , zoom yapınca yada pc den bakınca ayna gibi görürsünüz'

Büyük ihtimal yazılımsal. Fotoğrafı çekiyorum ve HD olarak gözüküyor, çok azıcık Zoom yapıp geri çektiğimde ise normal çözünürlüğüne geri dönüyor. Başka bir forumda şöyle bir yazı gördüm. 'Olayın sebebi ekran çözünürlüğünüz düşük olması , resim yüksek çözünürlüklü olduğu için sizin hd ekranda downscale olur ve bulanıklaşır , zoom yapınca yada pc den bakınca ayna gibi görürsünüz'
Yanlış bilgi. O halde fotoğrafa zoom in yapınca ekran çözünürlüğü artıyor 🧐
+ olarak tüm telefonların fotoğraf çekme çözünürlüğü ekran çözünürlüğünden yüksek. Ben 11 kullanıyorum bende böyle bir sorun yok.

iCloud ayarı ne durumda? İndir ve özgünleri tut seçeneğini ayarlayın. Galeriniz cihaza kaydedildikten sonra tekrar kontrol edin.

iOS 15 ile bu sorunu yaşayanlar var. Muhtemelen önbellekte gereğinden fazla düşük boyutta tutuyor ve onları görüntülüyor.

iCloud ayarı ne durumda? İndir ve özgünleri tut seçeneğini ayarlayın. Galeriniz cihaza kaydedildikten sonra tekrar kontrol edin.

iOS 15 ile bu sorunu yaşayanlar var. Muhtemelen önbellekte gereğinden fazla düşük boyutta tutuyor ve onları görüntülüyor.
En mantıklı açıklaması bu. Fakat özgünlerini tut derseniz iCloud un bir mantığı kalmıyor.

iCloud kapasitesi genişletilmediyse muhtemelen yetersiz gelecektir zaten. Söylediğiniz doğru. Apple kabul edip düzeltmeliydi zira aylardır bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılar çok fazla.

İcloud'da o ayar seçili zaten. Teşekkür ederim. Kafaya çok taktım bu sorunu.

iCloud kapasitesi genişletilmediyse muhtemelen yetersiz gelecektir zaten. Söylediğiniz doğru. Apple kabul edip düzeltmeliydi zira aylardır bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılar çok fazla.
Ben de şikayetçi çok kişi gördüm ama çok saçma birşey bu. Fotoğraf çekildiğinde HD, zoom in+ zoom out yapılınca 4K. Yani anlayamadım neden böyle oluyor.
Sizden ricam ekran kaydı atar mısınız? Ayrıca Apple Destek ile görüşmeniz daha yararlı olacaktır.
Ekran kaydından pek anlaşılmıyor baktığım kadarıyla. Sorunu anlayabildiniz mi bilmiyorum ama. Fotoğrafı çekiyorum sonra hiç dokunmadan bakıyorum biraz bulanık çok az, daha sonra elimle fotoğrafı çok az yakınlaştırıp geri uzaklaştırıyorum bu sefer ilk bulanık olan görüntü düzeliyor yani netleşiyor.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı