iPhone 12 OLED yanığı problem yaratır mı?

Kullanıcı hatasından kaynaklı bir problem değil yetkili servis ücret bile talep etmez garantisi karşılar ve sizde biraz dikkatli kullanın OLED, AMOLED yanığı hemen olacak bir sorun değil parlaklığı vs çok arttırmayın.
Annem A5 2016 kullandı 6 yıl kadar telefon hâlâ kusursuz ekranı da süper AMOLED.

Kullanıcı hatasından kaynaklı bir problem değil yetkili servis ücret bile talep etmez garantisi karşılar ve sizde biraz dikkatli kullanın OLED, AMOLED yanığı hemen olacak bir sorun değil parlaklığı vs çok arttırmayın.
Annem A5 2016 kullandı 6 yıl kadar telefon hâlâ kusursuz ekranı da süper AMOLED.
Hocam ben de telefonu otomatik parlaklıkta kullanıyorum. Hatta, parlaklığın full olduğunu anlayınca kısıyorum. OLED yanığını duymuştum ama yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. Şu an pil ikonu izi varla yok arasında. Artacaksa artar, o zamanda garantiye veririm. Şu an tahminimce değiştirmezler ekranı zar zor gözüktüğü için.

iPhone 8'e dönüş yolları göründü. Kötü olmuş. Parlaklığı kısık kullanın eğer değişirse de.

Gitti hocam o geri dönüş yok :D Ya şu an çok belirgin olmayan bir iz var kullanıma engel değil ama hem okul servisiyle iletişimde olmam gerekiyor hem de yetkili servis uzak. Eğer artmazsa şu anlık idare edeceğim. İleride garantiye verebilirim ama şu an değil. Otomatik parlaklığı kapadım kendi kendine fulluyordu belki de ondan böyle oldu. Yarıdan aşağı kullanıyorum artık.

Otomatik parlaklığı kapadım kendi kendine fulluyordu belki de ondan böyle oldu. Yarıdan aşağı kullanıyorum artık.

Ondan olmuştur. Pil ömrü için de kötü. Adamlar dalga geçer gibi otomatik parlaklık kullanın diyor bir de.

Ondan olmuştur. Pil ömrü için de kötü. Adamlar dalga geçer gibi otomatik parlaklık kullanın diyor bir de.

Evet hocam okudum o sorun yaşandığı an. Madem parlaklık zararlı sen görebildiğim yerde neden fulluyorsun? Gördükçe kapatıyordum ama iki gece önce tam telefonu masaya koyarken izi gördüm. Şu an orada izi kaldı ama bazen kolay bazen de neredeyse hiç gözükmüyor. Böyle olacağını bilsem baştan kendim parlaklık ayarlardım.

Evet hocam okudum o sorun yaşandığı an. Madem parlaklık zararlı sen görebildiğim yerde neden fulluyorsun? Gördükçe kapatıyordum ama iki gece önce tam telefonu masaya koyarken izi gördüm. Şu an orada izi kaldı ama bazen kolay bazen de neredeyse hiç gözükmüyor. Böyle olacağını bilsem baştan kendim parlaklık ayarlardım.

iPhone 5'te de iPhone 8 Plus'ta da ne olur ne olmaz diye hep otomatik parlaklığı kapatmışımdır. Gerçekten saçma sapan bir olay şu. Kaç bin TL telefon alınıyor olana gel. :D Bir süre sonra geçebilir bakalım. Gelişmelerden haberdar edersiniz.

Kaç bin TL telefon alınıyor olana gel.
Vallahi hocam kasko falan yaptırdık bir de.
iPhone 5'te de iPhone 8 Plus'ta da ne olur ne olmaz diye hep otomatik parlaklığı kapatmışımdır. Gerçekten saçma sapan bir olay şu.
Benim iPhone 8'i 1.5 2 sene %100 parlaklıkta kullanıyordum gece gündüz onda da böyle sorunlar olabiliyormuş ama hiç yaşamamıştım şimdi 3 haftalık telefonda böyle bir şeyi görünce afalladım.
:D Bir süre sonra geçebilir bakalım. Gelişmelerden haberdar edersiniz.
Tabii ki hocam düzelirse falan illa yazarım. İnşallah düzelir öyle bir ihtimal var mı bilmiyorum ama. İz ilk gördüğümden daha silik bakalım. Şu alttaki orta tuş yerine olan beyaz çizginin izi imkanı yok gitmez ama dert etmiyorum onu görmüyorum bile.

Geri
Yukarı