iPhone 12 telefon spor salonunda kırıldı

Sigorta bizi aşırı yoracak gibi olursa büyük ihtimalle servise vereceğiz. Apple servis ne kadar fiyat çeker hiç bir fikrim yok, bu işlerde bilgim yok. Ön ekran, arka ekran, bütün kameralar. En az 10000 üstü olacağını çevremden duydum. Bilgisi olan arkadaş varsa tahmini bir fiyat söylerse çok güzel olur.
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Apple yüksek ihtimal x para verin yeni telefon verelim vs. diyecekler. Arka cam değişimi falan yapmıyor diye biliyorum. Ek olarak sadece ekran 12K falandı. Fiyatı kadar masraf çıkarabilir.

Apple servise verince garantisi devam ediyorsa Apple servise vermeniz mantıklı olur. Ama Fp Pro gibi işletmeler de var internette rastgeliyorum Apple servisten daha ucuza yaparlar ama garantiniz iptal olur. Anakartınız zarar görmemiş büyük ihtimalle darbe üstten geldiği için şanslısınız kameraların sensörlerin ve ekranın değişimi Apple'de 10000 TL yapar tahminimce diğer yerler için bir şey diyemeyeceğim.
Yanlış bilgi FPPRO artık Apple için çalışıyor. Apple servis paketlerine erişimleri var ve kalibre edebiliyorlar cihazları garantiniz de gitmiyor.

Çok geçmiş olsun ama hata sende dalga geçtiği anda kıracaktın burnunu iyilik yaramıyor bazı insanlara. FPPRO'ya vermeni tavsiye ederim kendi telefonumu verdim güzelce yapıp verdiler.

Arkadaşlar selam, konuya daha fazla güncelleme yazmayacağım. Birinin başına gelirse zaten forumdaki tek bu olayla alakalı konu bu, en ufak detayına kadar uzun uzun anlattım. Sizlerde fikirlerinizi/önerilerinizi paylaştınız, teşekkürler. Oda ne yapacağını bilir, birazda uzun anlatmamın sebebi buydu. Direk kısaca yazıp kaybolsam kimseye faydası olmazdı.

Sonuç: Gün içerisinde telefonu kıran korkak arkadaşımız ben mesaj attığım gibi 5 dakika içinde spor salonuna gelip abileriyle benle konuştu. Bana acıyorlarmış falan filan telefonun ne işi varmış. Beni düşünüyorlarmış, işin sonu kötüye gitmesin sana yazık olur falan çektiler bizimde arkamız boş değil. Sinirden zaten titriyordum bariz belli elimde olsa üç iskeleti de ortadan ikiye yaracaktım. Bunlar benim posta koymama sinir olup yarım saat çıkışta beklediler beni, sonunda bunlar para ödemeyecekleri konusunda kendilerince karar kılıp tüydüler. Avukatla konuştum, dava yoluyla para koparırız 20k 40k tl ama ikametim İstanbul ve bu davanın 1 ila 1 buçuk yıl süreceğini söyledi. Enflasyonu az çok biliyorsunuz, bu paranın değeri büyük ihtimalle 1 dürüm parası olur. Süreci bu kadar aktarıyorum. Daha fazla ekleme yapmayacağım.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Apple yüksek ihtimal x para verin yeni telefon verelim vs. diyecekler. Arka cam değişimi falan yapmıyor diye biliyorum. Ek olarak sadece ekran 12K falandı. Fiyatı kadar masraf çıkarabilir.
Çok geçmiş olsun ama hata sende dalga geçtiği anda kıracaktın burnunu iyilik yaramıyor bazı insanlara. FPPRO'ya vermeni tavsiye ederim kendi telefonumu verdim güzelce yapıp verdiler.
Yarın sigortaya kargolayacağım, onlar ne dönüş verirlerse ona göre hareket edeceğiz. Maddi açıdan aşırı sıkıntım yok ama forumda başkasına denk gelseydi herhalde şuanda benim durumum onun için baya problem olurdu.

Arkadaşlar selam, konuya daha fazla güncelleme yazmayacağım. Birinin başına gelirse zaten forumdaki tek bu olayla alakalı konu bu, en ufak detayına kadar uzun uzun anlattım. Sizlerde fikirlerinizi/önerilerinizi paylaştınız, teşekkürler. Oda ne yapacağını bilir, biraz da uzun anlatmamın sebebi buydu. Direk kısaca yazıp kaybolsam kimseye faydası olmazdı.

Sonuç: Gün içerisinde telefonu kıran korkak arkadaşımız ben mesaj attığım gibi 5 dakika içinde spor salonuna gelip abileriyle benimle konuştu. Bana acıyorlarmış falan filan telefonun ne işi varmış. Beni düşünüyorlarmış, işin sonu kötüye gitmesin sana yazık olur falan çektiler bizim de arkamız boş değil. Sinirden zaten titriyordum bariz belli elimde olsa üç iskeleti de ortadan ikiye yaracaktım. Bunlar benim posta koymama sinir olup yarım saat çıkışta beklediler beni, sonunda bunlar para ödemeyecekleri konusunda kendilerince karar kılıp tüydüler. Avukatla konuştum, dava yoluyla para koparırız 20k 40k TL ama ikametim İstanbul ve bu davanın 1 ila 1 buçuk yıl süreceğini söyledi. Enflasyonu az çok biliyorsunuz, bu paranın değeri büyük ihtimalle 1 dürüm parası olur. Süreci bu kadar aktarıyorum. Daha fazla ekleme yapmayacağım.

Yarın sigortaya kargolayacağım, onlar ne dönüş verirlerse ona göre hareket edeceğiz. Maddi açıdan aşırı sıkıntım yok ama forumda başkasına denk gelseydi herhalde şu anda benim durumum onun için bayağı problem olurdu.

Geçmiş olsun sırf bu davranışları için dava açardım ben olsam.

Dambıl gibi ağır hasar verebilecek şeylerin olduğu bir ortama telefonunu koyarak asıl hatayı kendin yapmışsın. Normal olan, bir hata sonucu dambılın yere düşüp yuvarlanması. Anormal olan telefonun orada olması. Bana göre çocukta hata yok.
Dostum, ben dumbellı benchin sağına, soluna etrafa, dumbell düşebilecek bir yere koymadım.

Geçmiş olsun sırf bu davranışları için dava açardım ben olsam.
Ülkemizde dava aşırı uzun sürdüğü için bu işe girişmeyeceğim. Ben kendim çözeceğim.

Arkadaşlar selam, konuya daha fazla güncelleme yazmayacağım. Birinin başına gelirse zaten forumdaki tek bu olayla alakalı konu bu, en ufak detayına kadar uzun uzun anlattım. Sizlerde fikirlerinizi/önerilerinizi paylaştınız, teşekkürler. Oda ne yapacağını bilir, birazda uzun anlatmamın sebebi buydu. Direk kısaca yazıp kaybolsam kimseye faydası olmazdı.

Sonuç: Gün içerisinde telefonu kıran korkak arkadaşımız ben mesaj attığım gibi 5 dakika içinde spor salonuna gelip abileriyle benle konuştu. Bana acıyorlarmış falan filan telefonun ne işi varmış. Beni düşünüyorlarmış, işin sonu kötüye gitmesin sana yazık olur falan çektiler bizimde arkamız boş değil. Sinirden zaten titriyordum bariz belli elimde olsa üç iskeleti de ortadan ikiye yaracaktım. Bunlar benim posta koymama sinir olup yarım saat çıkışta beklediler beni, sonunda bunlar para ödemeyecekleri konusunda kendilerince karar kılıp tüydüler. Avukatla konuştum, dava yoluyla para koparırız 20k 40k tl ama ikametim İstanbul ve bu davanın 1 ila 1 buçuk yıl süreceğini söyledi. Enflasyonu az çok biliyorsunuz, bu paranın değeri büyük ihtimalle 1 dürüm parası olur. Süreci bu kadar aktarıyorum. Daha fazla ekleme yapmayacağım.

Yarın sigortaya kargolayacağım, onlar ne dönüş verirlerse ona göre hareket edeceğiz. Maddi açıdan aşırı sıkıntım yok ama forumda başkasına denk gelseydi herhalde şuanda benim durumum onun için baya problem olurdu.
Tekrardan geçmiş olsun hocam. Denk geldiğiniz insanlar çok garip tipler ama sinirinize hakim olmanız gerçekten iyi. Başınıza böyle insanlar yüzünden bela bile açılabilirdi. Eğer sigorta karşılarsa ne mutlu ki karşılaması gerek. Ben de sigortayla aldım yok öyle yok böyle diyorlardı bakalım size ne diyecekler.

Geri
Yukarı