iPhone 12 vs iPhone 13

cemdeniz7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 2024 yılında bu sitedeki ilk karşılaştırma olacak sanırsam bu konu hakkında. iPhone 12 ve iPhone 13 arasında yaklaşık 8.000₺-9.000₺ arasında bir fiyat farkı var.

1) bu fiyat farkına değer mi?
2) 2024 yılında iPhone 12 alınır mı?

2. el satın almak istemiyorum, teknoloji konusunda 2. ellere güvenmiyorum. EasyCep, Getmobil gibi sitelere de baktım fakat yenilenmiş cihaz alınmaz diyordu herkes o yüzden ondan da vazgeçtim.

Yenilenmişten uzak durmakta en doğrusunu yapmışsınız. İlla ki birini alacağım derseniz ben olsam 13 alırdım. Iphone 12'yi sorunsuz kullananlar da var ama sorunlu bir model olarak baya nam saldı ve apple bile üretimini 13 çıktığı an bıraktı. O yüzden böyle bir değişim yapılacaksa bence aradaki farka değer.

Merhaba, 2024 yılında bu sitedeki ilk karşılaştırma olacak sanırsam bu konu hakkında. iPhone 12 ve iPhone 13 arasında yaklaşık 8.000₺-9.000₺ arasında bir fiyat farkı var.

2. el satın almak istemiyorum, teknoloji konusunda 2. ellere güvenmiyorum. EasyCep, Getmobil gibi sitelere de baktım fakat yenilenmiş cihaz alınmaz diyordu herkes o yüzden ondan da vazgeçtim.

1- Fiyat farkına bence değer. Çünkü 13'te daha kısa çentik, daha iyi işlemci, sinematik mod gibi yenilikler var.
2-bugün alınabilecek en dip iOS cihazı 12'dir alınabilir.

Sırf iOS diye bu fiyat aralığında azıcık daha üstüne koyup S24+ almak varken iPhone 13 almak komik geliyor. S24+ gerçekten her açıdan daha iyi.

Sırf iOS diye bu fiyat aralığında azıcık daha üstüne koyup S24+ almak varken iPhone 13 almak komik geliyor. S24+ gerçekten her açıdan daha iyi.

Geçen gün bunu tartıştık oradan kısa bir kesit atayım size
Gördüğüm en net cevaplardan birisi. Bazıları şunu anlamak istemiyor. Dünyanın en iyi telefonu olsa dahi Android kullanmam diyenler var fakat insanlar hala S23 Ultra deyip duruyor. Benim arkadaşlarıma S24 Ultra dahi versen gider iPhone 11 alır. Böyle insanlara o paraya bu daha iyi demek bir şey ifade etmiyor.

Geçen gün bunu tartıştık oradan kısa bir kesit atayım size.
Gördüğüm en net cevaplardan birisi. Bazıları şunu anlamak istemiyor. Dünyanın en iyi telefonu olsa dahi Android kullanmam diyenler var fakat insanlar hala S23 Ultra deyip duruyor. Benim arkadaşlarıma S24 Ultra dahi versen gider iPhone 11 alır. Böyle insanlara o paraya bu daha iyi demek bir şey ifade etmiyor.

Umarım açıklayıcıdır.

İlla iOS istiyorsanız 12 ya da 13 ne farkeder. Bütçeniz dahilinde seçiminizi yapın. Fiyatlarından dolayı çok da yorumlanacak cihazlar değil zaten. En fazla Epey'den karşılaştırmanızı yapar geçersiniz.

2024 yılında iPhone 12 serisi alınabilir ama bütçe iPhone 13 serisine yetiyorsa fiyat farkına değecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı