iPhone 12 vs iPhone 13

sihirdarvarisi

Femtopat
Daha fazla  
Selam, Android cihazdan IPhone'a geçeceğim.
iPhone alma konusunda hemfikirim yani iOS bir işletim sistemi kullanmak istiyorum, S23'dür şudur budur hiç ilgimi çekmiyor.
Zaten telefonda öyle oyun falan oynamayacağım ağır yüklü işler de yapmayacağım, klasik sosyal medya fotoğraflar cart curt dümdüz kullanılacak yani.

Fakat arada kaldım, 12 alınır mı? Sorusunu sormayacağım çünkü bu alınır veya alınmaz diye cevaplanacak bir soru değil bana kalırsa.
Zaten içindeki işlemcisi en az 4-5 yıl daha sürükler cihazı kasmadan etmeden, 1 yıl sonra güncelleme desteğinin kesilmesi de telefonun ömrü bitti hadi atalım anlamına gelmiyor fikrimce.

Yani 3-4 yıl daha sorunsuz sualsiz kullanırım gibi düşünüyorum.

Sıfır alacağım 2. ellerinde bir ton çakallık dönüyormuş, güvenebileceğim biri de yok.
28.500 12, 35.500 de 13'ün fiyatı.

Biraz araştırdım aralarında öyle aman aman bir fark yokmuş, yani elbette farklar olacak ama "vay be neymiş bu" dedirtecek kadar farklar olmadığını söylüyorlar.

Sizin bu konu hakkındaki yorumlarınızı almaktan keyif duyarım.
İyi Sosyaller.

Hocam önceden bir yerde okumuştum, yurt dışında bir yerde iPhone 12 cihazlar fazla radyasyon yaydığı için toplatılmıştı diye hatırlıyorum o yönden güven vermiyor bana. Ben olsam oyun oynamıyorsanız 13 mini öneririm çok iyi görünümü olan telefon.

Hocam önceden bir yerde okumuştum, yurt dışında bir yerde iPhone 12 cihazlar fazla radyasyon yaydığı için toplatılmıştı diye hatırlıyorum o yönden güven vermiyor bana. Ben olsam oyun oynamıyorsanız 13 mini öneririm çok iyi görünümü olan telefon.
Hocam o gelen güncelleme ile düzeltildi o tarz bir sorun yok şuan.

Zaten içindeki işlemcisi en az 4-5 yıl daha sürükler cihazı kasmadan etmeden, 1 yıl sonra güncelleme desteğinin kesilmesi de telefonun ömrü bitti hadi atalım anlamına gelmiyor fikrimce.

Yani 3-4 yıl daha sorunsuz sualsiz kullanırım gibi düşünüyorum

Öncelikle çok büyük yanılıyorsun hocam. iPhone 12 artık bitti farkında değilsiniz. iOS 18 ve ilerisinde o cihaz zaten ısınacak, kamera eskisi gibi çekmeyecek. Ayrıca bu IPhone'lar son güncellemelerinde artık Instagram'da Reels gezerken dahi kasan hale geliyorlar. Bu şekle iyi böyle kullanırım diyorsanız o sizin bileceğiniz iş. iPhone 12 için performans nispeten iyi olduğu son dönem iOS 17 idi yani. Güncellemezseniz eğer 10 sene bile kullanırsınız hem 12'yi hem 13'ü. Ama güncellerseniz iki cihaz da bay bay.
Soruna geleyim bir tık daha iyi performans açısından düz 13 almanı öneririm.

Geri
Yukarı