iPhone 13 ön sipariş vs mağazadan almak

Daha fazla  
Meslek
Doktor
Merhaba. Malum hala hem tüm teknoloji mağazaları hem Apple resmi sitesi iPhone 13 için ön sipariş alıyor. Şimdi yarın cihazlar satışa çıkacak 1 Ekim geldiği için. Ancak başta Apple resmi sitesi olmak üzere çoğu teknoloji sitesi de ön siparişler 7-10 gün gibi teslim süreleri gösteriyorlar. Ben iPhone 13 almak için yarın bir teknoloji mağazasına gitsem ( Vatan, Teknosa, MediaMarkt vs.) Buralarda bu ürünleri inceleme ve satın alma şansım olacak mı? Eğer öyleyse ön siparişle almanın mantığı nedir? Ön siparişle alanlardan çok daha erken ürüne sahip olmuş olacağım.

Her şeyi geçtim karışmak gibi olmasın ama fiyatını haketmeyen bir telefon olduğunu düşünüyorum hocam.
Doğru olabilir. IOS kullanmak istiyorum tek amacım en güncel olanı alıp uzun yıllar kullanmak. Elimdeki S7 Edge telefonumu 5 yıldır kullanıyorum. Bunu da alırsam uzun süre kullanırım.
Bence inceleme videoları çıktıktan sonra almak daha mantıklı.

Ama böyle yapmayacaksanız mağazadan almak daha mantıklı.
İncelemelere bayağı baktım denilebilir. Bize yeni geliyor ama yurtdışında insanlar kullanmaya başlamışlar bile.
Mağazadan almak. Bu kadar para veriyorsun ve senin o cihaza dokunman gerek incelemen gerek.
Kesinlikle. Merak ettiğim şey şu: Ben Ankara'da yaşıyorum. Yarın herhangi bir MediaMarkt şubesine veya Vatan'a felan gitsem bu cihazları bulabilecek miyim acaba? Yoksa henüz gelmedi gibi bir cevapla mı karşılaşacağım? Eğer geliyorsa yarın gidip bir incelemek istiyorum. Özellikle 13-13 mini ikilisini çalışanlardan isteyip bir cep testi yapmayı düşünüyorum. Cebe koyduğunda nasıl hissettiriyor bunu görmek istiyorum. Ama işte yarın mağazalarda bu ürünler müşterilerin incelemesi için sunulacak mı tam bir muamma benim için.

Ürün kaldıysa alabilirsin elbette ve genelde çıkış günü elinde oluyor ürün ön sipariş verdiğin zaman.
Apple Türkiye tahmini teslim süresi için 3-4 hafta gösteriyor. Onu da geçtim ben yarın teknoloji marketlerde bu ürünlerin standlarda yer alacağını sanmıyorum. İnşallah yer alır da gidip inceleme fırsatı bulurum.

Apple Türkiye tahmini teslim süresi için 3-4 hafta gösteriyor. Onu da geçtim ben yarın teknoloji marketlerde bu ürünlerin standlarda yer alacağını sanmıyorum. İnşallah yer alır da gidip inceleme fırsatı bulurum.

Apple genelde uzun gösteriyor. Vatan'da stoktaki mağazaları görebiliyorsun. Hepsiburada 7'ye kadar alırsan bugün kargoluyor mesela ama sen sanırım önce bakmak istiyorsun.

Apple genelde uzun gösteriyor. Vatan'da stoktaki mağazaları görebiliyorsun. Hepsiburada 7'ye kadar alırsan bugün kargoluyor mesela ama sen sanırım önce bakmak istiyorsun.
Aynen. Gidip görmek istiyorum. Ama Vatan'ı arayıp sordum. Ürünler inceleme maksatlı olarak ayın 15'i gibi gelir dedi. Sadece ön sipariş verenlerin cihazları gelecekmiş sanırsam başta.

27.09.2021 tarihinde vatandan ön sipariş verdim dün kargoya verildi denildi takip numarasına kadar verdiler fakat takip numarasında ürününüz kargoya teslim edilmedi diyor biraz mutlu olmuştum cumartesi alırım en geç diye ama maalesef bir sonraki haftayı bulucak.

Yeni konular

Geri
Yukarı