iPhone 13 Pro mu alınmalı, iPhone 14 mü beklenmeli?

558memoli

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bol Diplomalı Çok Bilmiş İşsizin Biri
Bir arkadaşım önümüzdeki ay BAE'ye gidecek oradan bir telefon aldıracağım. Ne dersiniz düz 14 mü getirteyim? Yoksa 13 Pro mu alayım?

Şimdi bazı arkadaşlar çıkmamış telefon diyecekler ama arkadaşım ekim ayı sonunda geri dönecek o zamana kadar Apple Store'da ürünleri olacağına inanıyorum.

Ne dersiniz?

14'ü bekleyin. Pasaport kaydı yapacaksan sim kartta senin adına olmalı ya da pasaport sahibinin adına sim kart çıkarman gerek telefonu kullanabilmen için. 3 yıldan sonra istediğin sim kartla da telefonu kullanabilirsin. Pasaport kaydı için de pasaport sahibinin son 1 yıl içerisinde en az 1 defa yurt dışına çıkması şartı var. Pasaport kayıt ücreti de 2732 TL.

Çok uzun bir süre değil. Bekleyebilirsiniz fakat yurt dışına çıkacak kişi siz olmadığınız için cihazın IMEI kaydını yapamazsınız. Kaydı arkadaşınızın üzerine yaparsanız da sadece onun adına hatları kullanabilirsiniz.

O konuda bir problemim yok 3 ay önce yurt dışına çıkmıştım. Yani kendi üzerime alacağım cihazı oradan kapalı kutu gelecek.

Telefonlar dün tanıtıldı. Sorunuza cevap olarak ben alacak olsam ikisi arasında tercihimi 13 Pro'dan yana kullanırdım. En azından 120 Hz ekranım olurdu.

Geri
Yukarı