iPhone 14 pil döngüsü nasıl öğrenilir?

iPhone'da döngü sayısını öğrenmek istiyorsanız:
  • Ayarlar uygulamasına gidin. Gizlilik seçeneğine dokunun. Analizler ve İyileştirmeler'i seçin.
  • Şimdi Analytics Verileri seçeneğini açın. Uzun bir günlük dosyaları listesi göreceksiniz. En sonuncuyu kontrol etmek için, "log-aggregated" dosya adı önekine sahip son günlük dosyasını açın.
  • Günlük dosyası açıldığında, metin içeriğini kopyalayın. Geri dönün ve kopyalanan metni notlarınıza veya başka bir metin düzenleme uygulamasına yapıştırın.
  • Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunarak ve Notta Bul seçeneğini seçerek açılabilen bul seçeneğini açın.
  • Bul menüsüne Pil Döngü Sayısı yazın, araç nottaki metni görüntüler. Metnin yanında görünen sayı, iPhone pilinizin tam şarj döngülerinin sayısıdır.
  • Pil döngü sayınızı öğrendikten sonra, Apple'ın pil döngüleri hakkındaki iddiasına bağlı olarak daha doğru bir fikre sahip olabilirsiniz.

CoconutBattery yazılımıyla batarya döngüsünü öğrenmek için(macOS için geçerli):
  • Buraya tıklayarak resmi siteye gidin ve yükleyin. Windows cihazlarla uyumlu değildir.
Apple Destek aracılığıyla da öğrenebilirsiniz. Sadece destek operatörüne şarj döngüsünü bilmek istediğinizi söyleyin. Onlar yönlendireceklerdir.
Buna bakabilirsiniz.

Pil döngüsü 359 benim bildiğim kadarıyla garanti süresi içinde pil döngüsü 500 geçmeden sağlık 85 altına düşerse ücretsiz değişiyorlardı bataryayı doğru mu hatırlıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_0115.png
    IMG_0115.png
    58,5 KB · Görüntüleme: 21
Bu videodaki gibi bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pil döngüsü 359 benim bildiğim kadarıyla garanti süresi içinde pil döngüsü 500 geçmeden sağlık 85 altına düşerse ücretsiz değişiyorlardı bataryayı doğru mu hatırlıyorum.

85 değil hocam 80'in altına düşerse oluyor. Ama en doğru pil sağlığını da analizlerde gösteriyor zaten.

Bu videodaki gibi bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

85 değil hocam 80'in altına düşerse oluyor. Ama en doğru pil sağlığını da analizlerde gösteriyor zaten.

Yani 80 altına düşse ücretsiz bir şekilde değiştirebilirim değil mi?

iPhone 14 ve daha önceki modeller için piller, ideal koşullar altında 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitelerinin %80'ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. iPhone 15 modellerinin pilleri, ideal koşullar altında 1000 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitelerinin %80'ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı