iPhone 14 Pro Max kaç sene götürür?

Minimum 4 ancak 5. sene değişmek istersin muhtemelen. teknoloji çok değişiyor.
Bence şuan tam aksine telefon devri teknolojik yenilik olarak yavaşladı. Hatta belki durdu bile denilebilir. Devrim niteliğinde şeyler çıkmıyor ortaya. Aynı kulaklıklar gibi örneğin 5 belki 10 sene öncesindeki stüdyo kulaklıkları hala mevcut ve özellikleri aynı. Tamam telefon ses kadar dar bir alan değil fakat kimimizi eskisi kadar tatmin edebiliyor ki yeni çıkan cihazlar ?
Var olan özelliği ×0.3 arttır ama piyasaya yeni ultimate teknoloji barındıran yeni super telefonumuz diye x1.0 fiyat ekle sat.
Kapitalizm'in ve tüketim toplumunun getirdiği bazı şeyler...

3 sene 5 sene götürür denmenin alemi ne eğer Apple desteğini kesmes ise ömür boyu götürür pil biter değiştir ama dediğim gibi sadece vereceği desteği kesip çöp yapıyor kasıtlı olarak telefonları.

6S'den selamlar. 15 PM aldım. 6S adamdır. 15 PM'de yapıp da 6S'de yapamadığım hiç bir aktivite olmadı. Pişman oldum aldığıma. Tamam üst segment bir telefon ama ağır, büyük ve şarj işi saçma.

3 sene 5 sene götürür denmenin alemi ne eğer Apple desteğini kesmes ise ömür boyu götürür pil biter değiştir ama dediğim gibi sadece vereceği desteği kesip çöp yapıyor kasıtlı olarak telefonları.

3-5 sene götürür denmesinin alemi her gelen güncellemeyi paso yapınca cihaz 3. senesinde artık arka planda uygulama yenileyemiyor, kamerası eskisi gibi çekmiyor ve pili zaten bitik durumda oluyor. Öyle pil değiştirince yeniden eski performans falan da gelmiyor o masallarda anca. 5. senesinde de artık temel uygulamalarda dahi kasan, ısınan bir cihaz haline dönüşüyor. Zaten cihaz bu noktada bitik oluyor bu noktadan sonra Apple destek verse ne vermese ne? Asıl kasıtlı olarak cihazların kamera kalitesini bozması, IOS'u eski cihazlara optimize çıkarmayarak her güncellemede kaş yaparken göz çıkarması yaptığı şey Apple'ın :)

Bence şu an tam aksine telefon devri teknolojik yenilik olarak yavaşladı. Hatta belki durdu bile denilebilir. Devrim niteliğinde şeyler çıkmıyor ortaya. Aynı kulaklıklar gibi örneğin 5 belki 10 sene öncesindeki stüdyo kulaklıkları hala mevcut ve özellikleri aynı. Tamam telefon ses kadar dar bir alan değil fakat kimimizi eskisi kadar tatmin edebiliyor ki yeni çıkan cihazlar?
Var olan özelliği ×0.3 arttır ama piyasaya yeni Ultimate teknoloji barındıran yeni super telefonumuz diye X1.0 fiyat ekle sat.
Kapitalizm'in ve tüketim toplumunun getirdiği bazı şeyler...

Kendin diyorsun şu an böyle diye. 5 sene sonra ne olacağını kimse bilemez. beğenirsin değişirsin. illa ki satmak icin bir seer dönüyor.
yeni teknolojilerin hızına yetişmek için işlem gücü de gerekecek.

3-5 sene götürür denmesinin alemi her gelen güncellemeyi paso yapınca cihaz 3. senesinde artık arka planda uygulama yenileyemiyor, kamerası eskisi gibi çekmiyor ve pili zaten bitik durumda oluyor. Öyle pil değiştirince yeniden eski performans falan da gelmiyor o masallarda anca. 5. senesinde de artık temel uygulamalarda dahi kasan, ısınan bir cihaz haline dönüşüyor. Zaten cihaz bu noktada bitik oluyor bu noktadan sonra Apple destek verse ne vermese ne? Asıl kasıtlı olarak cihazların kamera kalitesini bozması, IOS'u eski cihazlara optimize çıkarmayarak her güncellemede kaş yaparken göz çıkarması yaptığı şey Apple'ın :)

Telefonu bu hale Apple kendisi sokuyor telefonu yavaşlatıyor yeni modelleri yoksa nasıl satacak zira Apple telefonlar her şeyiyle kalite.

5-8 sene aralığında kullanılır. Ama genelde iphone kullanıcıları al sat işi yapar. Sanılanın aksine kaliteli android cihaz kullanıcıları bence daha uzun süre kullanıyor.
İphone alıp uzun süre dolu dolu kullanan 1-2 kişi gördüm.

5-8 sene aralığında kullanılır. Ama genelde iPhone kullanıcıları al sat işi yapar. Sanılanın aksine kaliteli Android cihaz kullanıcıları bence daha uzun süre kullanıyor.
iPhone alıp uzun süre dolu dolu kullanan 1-2 kişi gördüm.

Bak orası doğru ben hala Android Samsung S9 kullanıyorum halen ve inanın çok pahalı versiyon yeni akıllı telefonlardan bile kaliteli olduğunu da söyleyebilirim heleki şimdi bir de Custom Android 13 ROM yükledim yeni versiyonlardan hiçbir farkı kalmadı.

Bak orası doğru ben hala Android Samsung S9 kullanıyorum halen ve inanın çok pahalı versiyon yeni akıllı telefonlardan bile kaliteli olduğunu da söyleyebilirim heleki şimdi bir de Custom Android 13 ROM yükledim yeni versiyonlardan hiçbir farkı kalmadı.

Amiral gemileri öyle. Android amiralleri uzun kullanım süresi sağlıyor.
Buralarda Redmi ile iPhone kıyaslayanlar var. Ya da M veya A serisi Samsung ile S serisi veya iPhone kıyaslanabiliyor maalesef.
Mia3 cihazım var şu an pil performansı hariç takır takır çalışıyor. 5 senelik en az. Ama tabii saf Android olması önemli etken.

Geri
Yukarı