iPhone 14 Pro pil sağlığı 8 ayda %89'a düştü

Evet hocam düzenli olarak yaptım, hiç yapmamam mı gerekiyor yoksa her 2 güncellemede bir kere mi?
Hocam güncellemeler pili hızla eskitir. Hiç yapmamanız gerekiyor. Şu anki sürümünüzden memnunsanız bu sürümde kalınız.

Annemdeki 9 aylık 14 Pro'nun pil kapasitesi %97 olarak görünüyor. Şarjı bitmeden hiç şarj etmiyor ama cihazı bazen şarjda kullandığını söylüyor.

Hocam 0 mı aldın ve aldıysan kaça almıştın?
Açıkçası bende düşünüyorum 14 Pro ama bilemiyorum bu yorumundan sonra.
Sıfır almıştım, ben aldığımda sanırım 42 bin civarlarında olması lazımdı, tam fiyatını da hatırlamıyorum hocam.

Annemdeki 9 aylık 14 Pro'nun pil kapasitesi %97 olarak görünüyor. Şarjı bitmeden hiç şarj etmiyor ama cihazı bazen şarjda kullandığını söylüyor.
Ben pili bitirmemeye özellikle dikkat ettiğim halde arada sırada şarjda kullanmama rağmen daha fazla gitmiş, bakalım yarın bir Apple ile görüşüp soracağım durumu.

Bu pillere iyilik yaramıyor. İlk 2 ay çok dikkat ettim %20 olduğu gibi şarja taktım 100 olmadan çıkarmadım şarjda oynamadım, ısınmasın diye kılıfı çıkardım vs. 2 ay sonunda baktım ki %2 düşmüş. Sonrasından sinirlendim en kötü düşerse değiştiririm dedim ve keyfi kullanıma başladım. Şarjda da oynuyorum istersem 40 da veya 50 de takıyorum 100 olmadan çıkartıyorum artık kılıfla şarj ediyorum ve bu şekilde şimdi 8 ayda %2 düştü. İstediğiniz gibi kullanın kısaca bu dediğimi birkaç IPhone'da daha denedik gerçekten bu şekilde.

Anlaşılan 14'ler pil konusunda fiyasko. 1.5 senedir kullanıyorum ve %88. Şarjda falan kullanmıyorum, oyun da yok.
Ben de iPhone 14 pro var. 1 yıl 1 ay garantisi kaldı. 11 aylık telefon. Sarj %94 gayet normal. 14 serisi ile alakası yok.

Hocam iyi günler. Yazılım güncellemelerini düzenli olarak çıktığı gibi yaptınız mı? Yaptıysanız gayet normal.
Yazılımsal kesinlikle bir sorun var,bu pil ile ilgili. 3 arkadaşım daha bu hafta 2'si ıphone 13 ve birisi 15 pro max aldı. Hepsi sarjı hızlı bitiyor diyor. Tek umudumuz eylülde ki IOS 18

Yazılımsal kesinlikle bir sorun var,bu pil ile ilgili. 3 arkadaşım daha bu hafta 2'si ıphone 13 ve birisi 15 pro max aldı. Hepsi sarjı hızlı bitiyor diyor. Tek umudumuz eylülde ki IOS 18
Benim 14 Pro’yu iOS16.5’te kullanıyorum kutudan çıktığı sürüm. Yazılımsal hiçbir problem yok. 11 ay oldu alalı pil sağlığı %99.

14 serisi ile alakası yok.
Hayır var. Telefonun %88'e düşmesinin benim ile hiçbir alakası yok. 1-2 dakika kullanayım pil anında düşüyor. İkişer ikişer düştüğüne bile defalarca şahit oldum. Pil sağlığının da 10 gün içinde %3 düştüğüne şahit oldum. Şimdi sorun neyden kaynaklı, benden mi, yoksa Ultra Mega Süper bataryalara sahip Apple ile mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı