IPhone 15 alınır mı?

Hocam bugünkü düz modellerin atası iPhone 5C'dir. Apple o sene izlediği yolu 2022'den beri izliyor bu yüzden de nasıl o dönem iPhone 5C kendinden bir sene önce çıkan düz iPhone 5'in işlemcisini alıp, yenilikle gelmeyip, kasası da plastik olarak düşürüldüyse bugün de aynı şekilde bir önceki Pro serisinden bile kötü bir cihaz olarak kalıyorlar. Bu yüzden bugünkü düz modeller de paslanmaz çelik veya titanyum kasa yerine alüminyum, 120Hz ekran yerine 60Hz ekran, yeni işlemci yerine bir sene öncenin işlemcisiyle geliyorlar. Yani o dönem herkes ya düz 5 aldı ya 5S aldı iyi hoş bugünse insanlar sırf isimlendirme stratejisi yüzünden düz serilere kayabiliyor.
İddia ediyorum Pro isimlendirmesi olmayıp bugün mesela düz modele iPhone 15C ve Pro modele sadece iPhone15 denseydi o düz modelin satışı bir %40 daha düşerdi. Bu dediğim 14'ler için de geçerli. Yani o yüzden 2. el bir önceki serinin Pro modeli veya o serinin Pro modeline zorlamak her zaman avantajlı :)

Rica ederim hocam. 16 Pro'da sağlam yenilikler bekleniyor. Ya bekleyin şart değilse ya da dediğiniz gibi bir o dönem değerlendirirsiniz.

Hocam vallahi şu an telefon almam bir tık şart gibi. Çünkü telefonum neredeyse öldü sadece Instagram'da gezinebiliyorum ne kamerası iyi ne de akıcı. Hatta oturum açma sorunları yaşıyorum YouTube'a falan giremiyorum o derece. Artık bunaldım yeni telefon almam şart ama 16 serisini de merak etmiyorum değil. Aslında o yüzden idarelik düz 15 almayı düşünüyordum hem değerini kaybetmez 16 çıkınca satarım veya veririm eskisini yenisini alırım diye düşünüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı