iPhone 15 bataryası hızlı bitiyor

Rahat ol biraz. Kullan cihazını birkaç hafta sonra farka bak. Hala sıkıntılı olduğunu düşünüyorsan git servise ama servisin yaptığı teste güvenmek zorundasın. Sorun yok diyorlarsa yoktur.
Tamamdır hocam teşekkürler bu arada başka 15 kullanan kız arkadaşım var onun bu saate kadar %9 gitmiş benimse %22 oda aynı şekilde müzik + sosyal medya + hücresel kullanmış bende.

Tamamdır hocam teşekkürler bu arada başka 15 kullanan kız arkadaşım var onun bu saate kadar %9 gitmiş benimse %22 oda aynı şekilde müzik + sosyal medya kullanmış bende.
Dediğim gibi yeni telefonların pil performansı oturana kadar zaman gerekiyor bu lithium-ion pil kullanan her cihazda böyle. %20'nin altına düşürmeden şarja takmaya çalış sadece o kadar.

Denedim faydası olmadı teşekkürler hocam uptade bekleyeceğim ancak bir defa tam boşalması ileride sorun yaratırmı ?
İleride bir sorun yaratmaz. 1 seferden bir şey olmaz. Yalnız hocam anlattığın pilin kapalıyken 2-3 düşmesi falan öyle update’le çözülebilecek bir şey gibi gözükmüyor bence. iOS böyledir nasıl başladıysa öyle gider. Umarım yanılırım :)

Muhtemelen hocam ancak sorunu yaşayan birsürü insan buldum forumda açılmaması garip en kötü apple servise götürüp canlı canlı kanıtı gösteririm :D şansım varsa pil değişir çoğu kişi hücresel ayarını LTE yap demişte bende sadece 4G ve 5G var zaten 4G seçili. Beni şaşırtan testlerde yüksek ekran süreleri alınıyorken bende daha az olması acaba Mediamarkt bana arızalı ürünmü verdi :D paranoya bağladım umarım zamanla düzelir gelişme olursa haber veririm.

Son düzenleme:
Hocam iPhone 11 cihazımla neredeyse aynı süreyi alıyorum ( 1.5 saat fazla ) diyorum kuruntuluk diyorsun millet cayır cayır kullanıp rahat ediyor bense kullanamıyorum gereksiz bir şarj yeme olayı var bir akrabama sordum onda da 15p var oda aynı yazılımsal diyor yazılımsalsa herkeste olması gerekmiyor mu yoksa bazı telefonlardamı oluyor? Reddit'te birkaç yazıda denk geldim ancak bir sonuca varamadım.

Daha 3 gün oluyor vatandan aldım almışken kontrol de edilir hem de güvenilirdir diye aldığım ilk gün 2 kere şarj ettim yüzde 150 şarj yemek günde neyse dedim baktım 2. gün sürekli açık ekran kapadım 3. gün kendi kendine yüzde 5 10 şarj yiyor onu da geçtim 5 6 saat ekran süresi alıyorum sen yeni bir cihaz ve teknolojisin Android'den geçtim eski 5 senelik telefonum bile bir gün dayanıyordu iPhone 15 Pro 256 GB vatanı aradım servise gönderelim mağazadan aldığın için iade yapamazsın kusur varsa anca öyle yaparsın dediler inanıp yollamalı mıyım daha 4 günlük cihaz bu ya canım sıkıldı.

Daha 3 gün oluyor vatandan aldım almışken kontrol de edilir hem de güvenilirdir diye aldığım ilk gün 2 kere şarj ettim yüzde 150 şarj yemek günde neyse dedim baktım 2. gün sürekli açık ekran kapadım 3. gün kendi kendine yüzde 5 10 şarj yiyor onu da geçtim 5 6 saat ekran süresi alıyorum sen yeni bir cihaz ve teknolojisin Android'den geçtim eski 5 senelik telefonum bile bir gün dayanıyordu iPhone 15 Pro 256 GB vatanı aradım servise gönderelim mağazadan aldığın için iade yapamazsın kusur varsa anca öyle yaparsın dediler inanıp yollamalı mıyım daha 4 günlük cihaz bu ya canım sıkıldı.
Aynı sorunu İphone 15’te yaşıyorum işte cihazı sıfırladım, şarjı sıfıra kadar bitirdim sonra tekrar doldurdum ancak sonuç aynı kapalı ekranda yaklaşık %20-25 güç kaybı yaşıyorum sürekli açık ekran özelliği olmamasına rağmen. Apple destek testler sonrası normal diyor uygulamalarınızı kontrol edin diyor 5 yıldır aynı uygulama neyine harcayacak ? Servise götürsem canlı canlı telefonda 5 dakika oynasak zaten anlayacaklar ancak pilde sorun olmadığı için muhtemelen elimiz boş döneriz. Yabancı forumlardada aynı sorun var İOS 17.5 veya diğer güncellemeyle düzeleceğini bekliyoruz demişler. Ancak alan kişiler keşke almasaydım diyor buda üzücü şahsen İphone 15 benim şuanlık gözümde çöp bi telefon ( eğer sorun giderilmezse)

Aynı sorunu İphone 15’te yaşıyorum işte cihazı sıfırladım, şarjı sıfıra kadar bitirdim sonra tekrar doldurdum ancak sonuç aynı kapalı ekranda yaklaşık %20-25 güç kaybı yaşıyorum sürekli açık ekran özelliği olmamasına rağmen. Apple destek testler sonrası normal diyor uygulamalarınızı kontrol edin diyor 5 yıldır aynı uygulama neyine harcayacak ? Servise götürsem canlı canlı telefonda 5 dakika oynasak zaten anlayacaklar ancak pilde sorun olmadığı için muhtemelen elimiz boş döneriz. Yabancı forumlardada aynı sorun var İOS 17.5 veya diğer güncellemeyle düzeleceğini bekliyoruz demişler. Ancak alan kişiler keşke almasaydım diyor buda üzücü şahsen İphone 15 benim şuanlık gözümde çöp bi telefon ( eğer sorun giderilmezse)

15 pro Max kullanan arkadaşım var onun böyle bir sorunu yok 5 aydır kullanıyor pil ömrü 100 ama benim 3 4 günlük telefonum niye böyle yapıyor yoksa pro ve 15 ler mi sıkıntılı iade etmek istesem vatan servise gönder baksınlar anca öyle olur diyor

Geri
Yukarı